خرید در منطقه نزدیکی سلطان احمد استانبول

راهنمای خرید در نزدیکی سلطان احمد استانبول

راهنمای خرید در نزدیکی سلطان احمد استانبول

سلطان احمد جایی است که نمادی‌ترین بناهای تاریخی و زیباترین بوتیک هتل‌های استانبول در آن قرار دارند. به همین دلیل، بازدیدکنندگان تور استانبول همیشه به دنبال اطلاعاتی در مورد مراکز خرید و خیابان‌های خرید نزدیک به سلطان احمد هستند. در محله‌های نزدیک سلطان احمد مکان‌هایی وجود دارد که خرید ارزان یا لوکس را ارائه می‌دهند. شما می‌توانید در اطراف سلطان احمد استانبول در بازارهایی با صدها سال قدمت، در خیابان‌های پر از مردم محلی و خارجی یا در مراکز خرید مدرن خرید کنید. در این مقاله از استانبول سرا قصد داریم گزینه‌های خرید در سلطان احمد و اطراف آن را معرفی کنیم به این ترتیب شما با مراکز خرید مدرن، خیابان‌های خرید و بازارهای تاریخی استانبول و سلطان احمد آشنا خواهید شد.

مرکز خرید هیستوریا استانبول(Historia)

هیستوریا یکی از مراکز خرید برتر استانبول است که در قلب شبه جزیره تاریخی واقع شده و می‌توانید در آن فروشگاه‌های بسیاری از برندهای محلی را بیابید. هیستوریا نزدیک به سلطان احمد و همچنین به مناطق بیازیت، لاللی و آکسارای قرار دارد که با هتل‌های بزرگ در شهر قدیمی جلب توجه می‌کنند. هیستوریا یکی از مراکز خرید متوسط در استانبول است که نیازهای خرید بسیاری از افراد را برآورده خواهد کرد. اما اگر انتظارات بالاتری دارید می‌توانید به مراکز خرید غول پیکری مانند مرکز خرید جواهر استانبول بروید. همچنین از طریق ترموا می‌توان به راحتی به هیستوریا رسید. به این ترتیب باید از ایستگاه تراموا سلطان احمد به سمت باغجیلار سوار شده و در ایستگاه تراموا Haseki پیاده شوید. هیستوریا تنها چند دقیقه با این ایستگاه فاصله دارد.

مرکز خرید اولیویم استانبول(Olivium)

یکی از مراکز خرید نسبتا نزدیک به سلطان احمد Olivium است و به خصوص کسانی که می‌خواهند لباس‌های ارزان قیمت در نزدیکی سلطان احمد بخرند، این مرکز خرید فوق‌العاده خواهد بود. اولیویم در سمت غربی شبه جزیره تاریخی در منطقه‌ای به نام زیتون بورنو واقع شده است. به علاوه دیوارهای تئودوسیان ۱۶۰۰ ساله نیز در این منطقه قرار دارند. ساده‌ترین راه برای رسیدن به مرکز خرید اولیویم از سلطان احمد، استفاده از تاکسی است. تاکسی در جاده ساحلی می‌تواند شما را در عرض ۱۵ دقیقه از سلطان احمد به زیتون برنو برساند.

مرکز خرید مارمارا فروم استانبول(Marmara Forum)

مارمارا فروم یکی از مراکز خرید نزدیک به سلطان احمد است که ویژگی‌های فراوانی دارد. در این مرکز خرید می‌توانید برندهای داخلی و همچنین بسیاری از برندهای لوکس بین‌المللی را پیدا کنید. مارمارا فروم بین مناطق زیتین برنو و باکرکوی واقع شده است. باکرکوی همچنین میزبان فرودگاه آتاتورک، فرودگاه قدیمی استانبول و مراکز بزرگ نمایشگاهی مانند CNR Expo است. محله باکرکوی استانبول نیز یکی از محبوب‌ترین مناطق شهر است و گزینه‌های حمل و نقل عمومی زیادی وجود دارد. برای رفتن از سلطان احمد به باکرکوی، ابتدا باید با تراموا T1 استانبول به سمت زیتون برنو بروید. ابتدا از ایستگاه تراموا سلطان احمد به سمت باگجیلار سوار تراموا شوید. بعد از حدود ۲۰ دقیقه می‌توانید در ایستگاه زیتون بورنو پیاده شوید. از اینجا می‌توان با پای پیاده به مارمارا فروم رسید.

گالاتاپورت استانبول (Galataport)

گالاتاپورت نه تنها یک مرکز خرید بزرگ، بلکه بندر کروز استانبول نیز هست که بین سال‌های ۲۰۱۶ تا ۲۰۲۱ با یک پروژه ساختمانی در مقیاس بزرگ تکمیل شد. در گالاتاپورت استانبول مغازه‌هایی با برندهای بسیار لوکس وجود دارد. همچنین این مرکز خرید با نوید فرصتی برای گذراندن اوقات خوش در کنار دریا، رستوران‌ها و کافه‌های خوبی نیز دارد. علاوه بر این، موزه هنر مدرن استانبول در اینجا قرار دارد. رسیدن به گالاتاپورت از سلطان احمد بسیار آسان است. اول از همه، باید از ایستگاه تراموا سلطان احمد به سمت کاباتاش سوار تراموا شوید. در کمتر از ۱۰ دقیقه، می‌توانید در ایستگاه تراموا توپخانه پیاده شوید و به گالاتاپورت، جدیدترین جاذبه دیدنی استانبول بروید.

مرکز خرید جواهیر استانبول(Cevahir)

جواهیر (جواهر) یکی از بزرگ‌ترین مراکز خرید استانبول است که شما می‌توانید با تراموا و مترو به آن برسید اگرچه در مقایسه با سایر مکان‌های خرید در لیست از سلطان احمد فاصله نسبی دارد. جواهیر در منطقه شیشلی استانبول، یکی از مناطق مدرن این شهر واقع شده است. شیشلی که بسیار نزدیک به میدان تکسیم است، در سال‌های اخیر با افتتاح هتل‌های زنجیره ای بین المللی محبوبیت بیشتری پیدا کرده است. برای رفتن به مرکز خرید جواهر استانبول از سلطان احمد، ابتدا باید با تراموا T1 به آکسارای بروید. هنگامی که از ایستگاه تراموا سلطان احمد در جهت باگجیلار سوار تراموا شوید، در کمتر از ۱۰ دقیقه به آکسارای خواهید رسید. وقتی از تراموا در آکسارای پیاده می‌شوید، باید از طریق بلوار آتاتورک به ایستگاه مارمارای بروید. وقتی از اینجا به مترو M1 Yenikapi-Haciosman بروید، در عرض ۲۰ دقیقه به ایستگاه شیشلی معروف به Mecidiyekoy خواهید رسید. رسیدن به جواهر از سلطان احمد کمی دشوارتر از رفتن به سایر مراکز خرید لیست است. اما مطمئن باشید ارزشش را خواهد داشت. چون هم خود مرکز خرید و هم منطقه‌ای که در آن قرار دارد (منطقه شیشلی استانبول) ارزش دیدن را دارد.

خیابان‌های خرید در سلطان احمد

در خیابان‌های خرید سلطان احمد مغازه‌هایی وجود دارد که سوغاتی استانبول، شیرینی ترکی و فرش می‌فروشند. همچنین می‌توانید رستوران‌های محلی و شیرینی فروشی‌هایی را در این خیابان‌ها پیدا کنید.

خیابان دیوانیولو استانبول(Divanyolu Street)

خیابان دیوانیولو شلوغ‌ترین خیابان سلطان احمد است که تراموا از روی آن می‌گذرد. اگر در این خیابان از ایستگاه تراموا سلطان احمد تا بازار بزرگ استانبول پیاده‌روی کنید، می‌توانید مکان‌های زیادی برای خرید پیدا کنید. رستوران‌های محلی معروفی مانند سلطان احمد کوفتسیسی و رستوران لاله (معروف به فروشگاه پودینگ) در خیابان دیوانیولو وجود دارد. از طرفی برندهای بین‌المللی مانند مک دونالد و استارباکس را نیز در این خیابان می‌توان دید.

خیابان یرباتان استانبول (Yerebatan Street)

خیابان یرباتان در واقع نام خود را از تلفظ ترکی باسیلیکا سیسترن گرفته است. در این خیابان می‌توانید تعدادی از هتل‌ها و کافه‌های محبوب منطقه را بیابید. به علاوه اینجا فروشگاه‌های لوازم چرم فروشی زیادی وجود دارد، در کنار این‌ها فروشگاه‌های شیرینی‌جات ترکی و فرش فروشی‌های زیادی را هم پیدا خواهی کرد.

 

همچنین Cagaloglu Hamami یکی از معروف‌ترین حمام‌های ترکی استانبول منطقه نیز در این خیابان قرار دارد.

حمام سنتی جاله اوغلو

خیابان نوروعثمانیه استانبول(Nuruosmaniye Street)

خیابان نوروعثمانیه یک جاده عابر پیاده است که از سلطان احمد تا بازار بزرگ امتداد دارد. در این خیابان فروشگاه‌های فرش، جواهرات و سوغاتی مجلل و شیک وجود دارد. اگرچه اینجا بهترین خیابان خرید در سلطان احمد است، اما کمی گران است. ولی نشستن و تماشای مردم در کافه‌های این خیابان در فصل بهار و تابستان بسیار لذت بخش است. در این خیابان، بهترین فروشگاه‌های جواهرات و فرش‌فروشی‌های عتیقه استانبول وجود دارد. مراقب باشید چرا که جذابیت خیابان ممکن است شما را مجاب کند که قبل از رسیدن به بازار بزرگ استانبول خرید کنید.

مرکز خرید آرماگان استانبول

خیابان اکبییک استانبول ( Akbiyik Street)

خیابان اکبییک بین سلطان احمد و منطقه Cankurtaran قرار دارد، جایی که شهر قدیمی با دریای مرمره در جنوب ملاقات می‌کند. این خیابان تعدادی از بهترین هتل‌های سلطان احمد استانبول (به عنوان مثال هتل امپرس زو) را دارد و از آنجایی که هاستل‌ها و بوتیک هتل‌های ارزان قیمت زیادی در این خیابان وجود دارد، خیابان هم در روز و هم در شب پر جنب و جوش است. در اینجا می‌توانید مغازه‌هایی را بیابید که کیف‌های زنانه ارزان، انواع سوغاتی‌های ترکیه و فرش‌های مقرون به صرفه می‌فروشند.

محمودپاشا یوکوسو استانبول(Mahmutpasa Yokusu)

محمودپاشا یوکوسو نام خیابانی با شیب ملایم است که بین بازار بزرگ استانبول و بازار ادویه استانبول امتداد دارد. از مغازه‌های این خیابان می توانید لباس‌های بسیار ارزان خریداری کنید. محمودپاشا یوکوسو یا بازار محمود پاشا جایی است که دختران جوان برای خرید جهیزیه به آن می‌روند. علاوه بر این، خانواده‌های ترک از این مرکز خرید سنتی برای خود لباس ارزان خریداری می‌کنند.

بازارهای تاریخی سلطان احمد

در کنار مراکز خرید و خیابان‌های خرید، در سلطان احمد تجربه رفتن به بازارهای تاریخی استانبول را هم داشته باشید. در کل می‌توانید با چانه زنی قیمت کالاهایی را که در این بازارچه‌ها خریداری می‌کنید کاهش دهید در صورتی که در مراکز خرید مدرن اطراف سلطان احمد قیمت‌ها ثابت است و چانه زنی زیاد رایج نیست.

بازار آراستا استانبول(Arasta Bazaar)

بازار آراستا درست در کنار مسجد آبی استانبول قرار دارد. این بازار که شبیه بازار بزرگ و بازار ادویه است بر خلاف آن‌ها روباز است و به ویژه در بهار و تابستان حال و هوای پر جنب و جوشی دارد. بازار آراستا مغازه‌هایی دارد که ده‌ها سال از فعالیت‌شان می‌گذرد و بیشتر آن‌ها در راهنمای سفر مانند Lonely Planet ارجاعاتی دارند. در اینجا می‌توانید مغازه‌های فروش کاشی ایزنیک، فرش‌های ترکی، لباس‌های سنتی و حوله را پیدا کنید.

به علاوه راهرویی از وسط بازار آراستا به موزه موزاییک استانبول منتهی می‌شود، جایی که موزاییک‌های کف کاخ بزرگ مربوط به دوره بیزانس به نمایش گذاشته شده است.

بازار بزرگ استانبول (Grand Bazaar)

از سلطان احمد از طریق خیابان دیوانیولو و خیابان نوروعثمانیه می‌توان به بازار بزرگ استانبول رسید. از آنجایی که هر دو خیابان مغازه‌های بسیار جذابی دارند، ممکن است برای خرید اصلا به بازار بزرگ نرسید. بازار بزرگ یک هزارتوی عظیم با ۶۷ خیابان و بیش از ۳ هزار مغازه است. گم شدن برای افرادی که برای اولین بار به بازار می‌روند هنگام خرید اجتناب ناپذیر است. اما مطمئن باشید ارزشش را خواهد داشت. قدیمی‌ترین مغازه‌های فرش و جواهرفروشی استانبول در بازار بزرگ یافت می‌شوند. مردم محلی نیز برای خرید طلا به بازار بزرگ می‌آیند. علاوه بر این، کیف‌ها و ساعت‌های تقلبی برندهای معروف نیز در این بازار به فروش می‌رسد. پیشنهاد می‌کنیم برای شکم گردی در هنگام خرید سری به رستوران‌های اطراف بازار بزرگ استانبول بزنید.

بازار ادویه استانبول(Spice Bazaar)

با دنبال کردن تراموا می‌توانید به بازار ادویه استانبول برسید. می‌توانید از ایستگاه تراموا سلطان احمد به امینونو بروید و به راحتی بازار ادویه را در نزدیکی پل گالاتا پیدا کنید. قایق‌های توریول از امینونو برای یک سفر دریایی در تنگه بسفر استانبول حرکت می‌کنند. اکثر مغازه‌های بازار ادویه شبیه به هم هستند. در یک مغازه معمولی می‌توانید شیرینی ترکی، آجیل محلی، برگ چای، زعفران و البته ادویه‌جات را پیدا کنید. چندین فروشگاه سوغات و جواهرات نیز در میان آن‌ها وجود دارد. از آنجایی که بازار اخیرا بازسازی شده است، نقوش آن کاملا جدید به نظر می‌رسد و از این نظر جذابیت بیشتری نسبت به بازار بزرگ دارد. در اطراف بازار ادویه می‌توانید بهترین غذاهای خیابانی استانبول را پیدا کنید.

درباره‌ی سارا علیزاده

همچنین ببینید

novada ataşehir avm

مرکز خرید نوادا استانبول

مرکز خرید نوادا استانبول مرکز خرید نوادا استانبول (Novada Ataşehir AVM) در آتاشهیر، یکی از …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × 5 =