تاتلی رشته فرنگی با محلبی

طرز تهیه تاتلی رشته فرنگی با محلبی

تاتلی رشته فرنگی با محلبی

مواد لازم برای تهیه تاتلی رشته فرنگی با محلبی:

مواد لازم مقدار لازم
رشته فرنگی سوپی 3 لیوان
کره 3 قاشق غذاخوری
روغن مایع 2 قاشق غذاخوری
برای شربت:
آب 3 لیوان
شکر 2 لیوان
برای محلبی:
شیر 1 لیتر
شکر 1 لیوان
آرد 4 قاشق غذاخوری
نشاسته ذرت یا گندم 3 قاشق غذاخوری
خامه صبحانه 1 پاکت ( 200ml)
برای تزئین روی تاتلی یا دسر:
پودر پسته، آجیل یا بادام خورد شده به مقدار لازم

طرز تهیه تاتلی رشته فرنگی با محلبی:

برای تاتلی رشته فرنگی ، کره و روغن مایع را در تابه بریزید و روی حرارت بزارید تا کره آب شود ، سپس رشته فرنگی را اضافه کرده و مداوم هم بزنید و آن را تفت دهید تا تغییر رنگ دهد .
از طرف دیگر ، برای شربت ، آب و شکر را در قابلمه بریزید و بگذارید تا جوش بیاید، وقتی رنگ رشته فرنگی تغییر کرد و به رنگ مورد دلخواه شما رسید ، شربتی که جوش آمده و در حال جوشیدن است را روی رشته فرنگی ها ریخته و آنها را به آرامی مخلوط کرده و درب تابه را بزارین و اجازه دهید تا رشته ها با حرارت کم بپزد و کاملاً شربت را جذب کنند.

برای محلبی ، همه مواد را به جز خامه در قابلمه بریزید و با همزن دستی هم بزنید تا صاف شود و گلوله گلوله نباشد و سپس آن روی اجاق گاز بزارید و مداوم هم بزنید و بپزید تا قوام بگیرد و غلیظ شود.

وقتی محلبی قوام گرفت و غلیظ شد ، آن را از روی اجاق گاز برداشته و خامه را داخل محلبی داغ بریزید و با همزن برقی هم بزنید تا صاف و یکدست شود.

رشته فرنگی های آماده شده را در کف یک ظرف پیرکس بریزید و صاف کنید.تمام محلبی زا روی رشته فرنگی ها ریخته و ان را نیز صاف کرده و در آخر روی آن را با بادام و فندق خرد شده و یا پودر پسته و یا هر چه در خانه دارید تزیین کنید و تاتلی را چند ساعت در یخچال قرار داده و استراحت داده و سپس برش بزنید و سرو کنید.

فیلم طرز تهیه تاتلی رشته فرنگی با محلبی

درباره‌ی سارا علیزاده

همچنین ببینید

طرز تهیه کدو سبز لایه ای

طرز تهیه کدو سبز لایه ای موادلازم برای تهیه کدو سبز لایه ای: مواد لازم: …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.