عاشوره غذای مخصوص محرم در ترکیه

عاشوره غذای مخصوص محرم در ترکیه

عاشوره چیست و چطور درست می‌شود؟ 

مردم هر کشوری فارق از نوع دین و اعتقاداتشان برای خود آداب و رسومی دارند که حتی در برخی از این سنت‌ها اقدام به پخت نذری هم می‌کنند که عاشوره یکی از این نذری‌های معروف در کشور ترکیه است که در اعیاد و مناسبت‌های مذهبی بخصوص در ایام محرم و روز عاشورا تهیه می‌شود.

عاشورا در میان علویان
عاشوره یک نوع دسر است که در ترکیه در اعیاد و مراسم خاص بطور مثال در ایام محرم و روز عاشورا تهیه کرده و در میان اقوام و نزدیکان پخش میکنند.

علویان ترکیه که گفته می‌شود حدود ۲۰ میلیون نفر از جمعیت این کشور را تشکیل می‌دهند، مراسم و آیین خود را با تفصیل بیشتر و ذکر مصائب کربلا برگزار و امام حسین (ع) برگزار می‌کنند.

برخی از علویان ۱۵ روز روزه داری می‌کنند که یک روز به یاد حضرت فاطمه زهرا (س) و دو روز نیز به نیت دو فرزند خردسال” مسلم بن عقیل ” به ۱۲ روز اضافه می‌کنند.

سوگواری ماه محرم در ترکیه

عاشوره چیست؟
در ۱۲ محرم غذای مخصوصی در خانه‌های جم علویان پخته می‌شود که به آن غذا ” عاشوره ” می‌گویند.

عاشوره نوعی آش است که باید مواد اولیه آن از ۱۲ ماده غذایی از قبیل: بلغور گندم، نخود، عدس، لوبیا، کشمش، قیسی، بادام، فندق و انواع ادویه تشکیل شود، که معمولا علویان آن مواد را به صورت نذری هدیه می‌کنند. خانه‌های جم علویان دارای دیگ‌های بسیار بزرگی برای پخت عاشوره است، که پس از قرار گرفتن بر روی اجاق، مواد اولیه با دعا‌ها و ذکر سلام و صلوات بر پیامبر عظیم الشان اسلام (ص) و ائمه معصومین (ع) به داخل دیگ ریخته می‌شود و بعد آب به آن اضافه می‌شود. پس از پخته شدن عاشوره و زمانی که برای توزیع آماده می‌شود، ریش سفیدان علوی هر یک به ترتیب سلسله مراتب و جایگاه دینی با قاشق‌های بزرگ چوبی، عاشوره را هم می‌زنند و هنگام هم زدن معمولا بر پیامبر اسلام و اهل بیت آن حضرت سلام و صلوات فرستاده می‌شود و دعا‌های مخصوصی نیز برای شفای بیماران و بهروزی و موفقیت مسلمانان می‌خوانند. بعد از پایان مراسم هم زنی، عاشوره در میان افرادی که در خانه گرد آمده اند توزیع می‌شود.

بخشی از این آش نیز در خانواده‌های علوی قرار می‌گیرد که افطار روز ۱۲ محرم با این آش گشوده می‌شود.

پختن عاشوره در میان اهل سنت ترکیه نیز رواج دارد، که معمولا در بین ۱۰ محرم تا ۱۵ محرم در خانه‌ها توسط مردم پخته و به عنوان نذری در میان همسایگان توزیع می‌شود. به اعتقاد اهل سنت ترکیه، کشتی حضرت نوح (ع) در ۱۰ محرم به خشکی رسید، خانواده و پیروان آن حضرت از باقیمانده مواد غذایی که در کشتی داشتند آشی را پخته و در بین سرنشینان کشتی توزیع کردند. گرچه این سنت به طوفان بزرگ نوح نسبت داده می‌شود، ولی با توجه به نام آش ” عاشوره” و تقارن آن به ایام شهادت سالروز شهیدان و سرور آزادگان عالم و یاران با وفای آن حضرت، چنین بر می‌آید که این سنت بیشتر در ارتباط با واقعه کربلا در میان مردم آناتولی رواج یافته است.

سفر به ترکیه در ماه محرم و روز عاشورا

آش عاشوره

مواد لازم برای تهیه دسر عاشوره (آشوره)

مواد لازم  مقدار لازم
گندم ۳۵۰ گرم
شکر ۷۰۰ گرم
لوبیا سفید پخته ۱٫۵ لیوان
نخود پخته  ۱٫۵ لیوان
کشمش ریز یک کاسه کوچک
انجیر خشک  ۱۰ عدد
زرد آلوی خشک  ۲۴ عدد
بادام خام ۱۵۰ گرم (اختیاری)
برنج ۱ لیوان
پرتقال ۱ عدد
سیب ۱ عدد
آب ۴ لیتر
گلاب ۱ قطره
هل ۴ عدد (اختیاری)
مواد لازم برای تزیین عاشوره 
گردو و فندق کوبیده شده
کشمش
انار
پودر پسته

چگونه دسر عاشوره (عاشوره) درست کنیم؟
برای درست کردن این دسر ابندا ۳۵۰ گرم گندم را در یک ظرف ریخته و در آب فراوان سه تا چهار بار می‌شوئیمطرز تهیه عاشوره (عاشوره) معروفترین دسر ترکیه در روز عاشورا حالا برای درست کردن عاشوره در یک قابلمه بزرگ گندم را ریخته روی آن آب جوش به اندازه چهار انگشت بالاتر از گندم ریخته در حرارت گذاشته و می‌گذاریم بجوشد وقتی جوشید از حرارت برداشته و رویش را پوشانده فردای آنروز ۲۴ عدد زرد آلوی خشک (قیسی) و ده عدد انجیر خشک را خرد کرده در آب خیس کرده و می‌شوئیم.

حالا ۱۵۰ گرم بادام خام را در آب گرم ریخته تا پوستش راحت دربیاید یک عدد سیب و یک عدد پوست پرتقال را خرد کرده و حالا گندم‌ها را در حرارت گذاشته سپس به آن کشمش، قیسی و انجیر خرد شده ریخته سپس چهار لیتر آبی گرم ریخته و می‌گذاریم بجوشد نزدیک به جوشیدن بادام پوست گرفته شده ریخته ده دقیقه در حرارت متوسط می‌پزیم سیب‌های خرد شده را ریخته ده دقیقه دیگر بپزد نزدیک به زمان پخت سیب‌ها ۱٫۵ لیوان نخود پخته و یک لیوان برنج ریخته نزدیک به زمان حجیم شدن برنج، پرتقال خرد شده و یک و نیم لیوان لوبیای پخته را ریخته و به پختن ادامه میدهیم وقتی به غلظت لازم رسید آماده سرو کردن است اگر زیاد سفت شود کمی آب می‌ریزیم، چون وقتی حبوبات و میوه‌های خشک را می‌ریزیم آبش را می‌کشد برای داشتن غلظت لازم آب جوش بریزید مقدار شکر هم بستگی به ذائقه خودتان دارد می‌توانید بیشتر و کمتر بریزید.

و نکته مهم در تهیه عاشوره این است که آن را مرتب هم بزنید تا ته نگیرد در آخر نزدیک به زمان پخت ۷۰۰ گرم شکر ۵ قطره گلاب و ۴ دانه هل می‌ریزیم یکی دوبار که جوشید از حرارت برمی داریم.

حالا عاشوره ما آماده شده است و در کاسه‌های تک نفره می‌ریزیم و روی آن را با فندق، گردو، کشمش و انار تزیین میکنیم اکنون آماده سرو است.

درباره‌ی عرفان

همچنین ببینید

Tarhana Çorbası‏

دستور پخت سوپ تارهانا

دستور پخت سوپ تارهانا در اواخر دوره عثمانی رساله ای برای آشپزی نوشته شده بود …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *