12 سپتامبر روز آغاز مدارس در ترکیه

12 سپتامبر روز آغاز مدارس در ترکیه

12 سپتامبر روز آغاز مدارس در ترکیه

ماه سپتامبر ماه آغاز مدارس و دانشگاه ها در ترکیه است. وزارت آموزش و پرورش ترکیه اعلام کرده است که مدارس ترکیه روز دوشنبه ۱۲ سپتامبر ۲۰۲۲ بازگشایی خواهند شد. دانش آموزان کلاس اول و مهدکودک درس‌های خود را از ۵ سپتامبر شروع می‌کنند.

اولین تعطیلات نیم ترم مدارس بین ۱۴ تا ‍۱۸ نوامبر ۲۰۲۲ خواهد بود. تعطیلات بین ترم از ۲۳ ژانویه ۲۰۲۳ تا ۳ فوریه ۲۰۲۳ خواهد بود. بین ۱۷ تا ۲۰ آوریل ۲۰۲۳ تعطیلات نیم ترم دوم خواهد بود. تعطیلات تابستانی نیز از ۱۶ ژوئن ۲۰۲۳ آغاز خواهد شد.

برنامه تقویم مدارس ترکیه در سال 2022-2023

برنامه تقویم مدارس ترکیه در سال 2022-2023

فاتح آتلی، صاحب فروشگاهی که 50 سال است لباس فرم مدرسه می فروشد، در مصاحبه ای با روزنامه حریت گفت: “افزایش قیمت پنبه به ویژه در قیمت منسوجات منعکس شد.با این حال سعی می کنیم بدون ناراحتی والدین قیمت مناسبی برای آنها پیدا کنیم.”

چند روز مانده به شروع سال تحصیلی، والدین در تکاپوی خرید وسایل مدرسه هستند. لباس فرم مدارس جایگاه مهمی در بین اقلام هزینه های مدرسه دارد.

امسال قیمت لباس های فرم مدرسه از هزار لیر شروع می شود و به 1750 لیر می رسد. قیمت ها نیز بر اساس منطقه متفاوت است.
برای یک دانش آموز دبستانی در باکرکوی، والدینی که می‌خواهند ست لباسی متشکل از یک تی‌شرت آستین بلند و آستین کوتاه، شلوار یا شلوارک، یک کت و شلوار ورزشی و ژاکت کش باف بخرند، باید ۱۲۵۰ لیر بپردازند. این رقم در کوچوک‌چکمه‌جه به ۱۴۵۰ لیر و در شیشلی به ۱۶۰۰ لیر می‌رسد.

لباس‌های ورزشی و ژاکت‌های پشمی در فروشگاه‌های ایوب سلطان فروخته نمی‌شوند. به همین دلیل قیمت به ۵۰۰ لیر کاهش می‌یابد.

درباره‌ی سارا علیزاده

همچنین ببینید

جمله‌ها و عبارت‌های ترکی استانبولی برای تعریف و تمجید

جمله‌ها و عبارت‌های ترکی استانبولی برای تعریف و تمجید وقتی می‌خواهید سر صحبت را با …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 − 12 =