بهترین گالری های هنر معاصر در استانبول

بهترین گالری های هنر معاصر در استانبول

بهترین گالری های هنر معاصر در استانبول

استانبول یکی از بزرگترین شهرهای جهان با تاریخچه‌ای گسترده و غنی است. این شهر را در گذشته با نام قسطنطنیه می‌شناختند و در طول اعصار متمادی یک مرکز فرهنگی محسوب می‌شد. دولت جمهوری ترکیه تمرکز را روی پایتخت جدید گذاشت به این امید که این شهر در اهمیت فرهنگی از استانبول پیشی بگیرد. هرچند این اقدام رشد شهر را تحت تأثیر منفی قرار داد اما هاله‌ای که استانبول را فراگرفته بود هرگز محو نشد و استانبول بار دیگر در دهه‌ی هشتاد به جایگاه بین‌المللی خود از نظر اهمیت فرهنگی بازگشت. از زمان این تجدیدِ حیات، هنرمندان زیادی به این شهر نقل مکان کردند و همین باعث رشد تعداد گالری‌ها، فستیوال‌ها و موزه‌ها شده است.

Apel Gallery

این گالری در سال 1998 تاسیس شده و به نمایشگاه های موضوعی(تماتیک) معروف است. تماتیک بودن این نمایشگاه باعث می شود بهانه ای ایجاد شود تا آثار هنرمندان مختلف در کنار هم گرد آیند.

گالری آپل با فضایی ساخته شده از آجر و چوب و فلز احساسی همزمان مدرن و تاریخی را القا می کند. نوران ترزی اولو Nuran Terzioglu بنیانگذار و صاحب گالری مدیر سابق گالری آنکارا تانبای و گالری های هنری اورات بوده است. او در صحنه هنر معاصر استانبول چهره تاثیرگذاری بوده و یکی از بنیانگذاران سانارت Sanart و همچنین هماهنگ کننده فعالیت های هنری دانشکده هنرهای زیبا، طراحی و معماری دانشگاه بیلکنت است.

Apel Gallery

تلفن: 36 72 292 212 90+

وبسایت: galleryapel.com

آدرس: Kuloğlu, Hayriye Cd. No:5, 34433 Beyoğlu/İstanbul

Dirimart Gallery

گالری دیریمارت در سال 2002 افتتاح شده است و آثار هنرمندان نوظهور و البتهتثبیت شده ترکیه و برخی از نام های مشهور بین المللی را به نمایش می گذارد. دیریمات با شرکت در بسیاری از نمایشگاه های هنری و همکاری با هنرمندان و مجموعه داران مختلف به یکی از گالری های پیشروی استانبول تبدیل شده است.

این گالری مجله های Res World Art/Art World را که به هنر معاصر می پردازند منتشر می کند. این مجله ها به زبان انگلیسی هستند و نوشته هایی را از برخی سرشناس ترین منتقدان، کیوریتورها و هنرمندان را منتشر می کنند. هدف از انتشار این مجلات ایجاد فضای گفتگو درباره صحنه های هنری محلی و بین المللی است.

Dirimart Gallery

تلفن: 66 66 232 212 90+

وبسایت: dirimart.com

آدرس: Hacı Ahmet Mahallesi Irmak Caddesi DLP 1-9, 34440 Beyoğlu

Elipsis Gallery

گالری الیپسیس مشخصا بر عکاسی تمرکز دارد و در همان ساختمان Atelier Dlipsis، کمپانی پرینت آثار، واقع شده است.

این گالری که به تاکید بر اهمیت عکاسی در دنیای هنری امروز می پردازد باعث می شود مجموعه داران مختلف با سبک ها و دوره ها و فرآیندهای مختلف این حوزه آشنا شوند. الیپسیس معمولا نماینده هنرمندان بین المللی و همچنین عکاسان نوظهور ترکیه است.

Elipsis Gallery

تلفن: 92 48 249 212 90+

وبسایت: elipsisgallery.com

آدرس: Hoca Tahsin Sokak, No:16, Karaköy, Karaköy, 34425

Galerist

گالریست از زمان تاسیس اش در سال 2001 ، همواره همچون دروازه ای میان هنرمندان ترکیه و جهان هنری خارج از آن عمل کرده است. این گالری در هر دو ساختمان خود در استانبول، میزبان طیف وسیعی از نمایشگاه های هنری بوده و همیشه مجموعه ای از بهترین آثار در هنر معاصر شرق و غرب را به نمایش می گذارد.

این گالری در رویداهای خنری بین المللی متعددی شرکت کرده و حضوری مستحکمی در عرصه بین المللی داشته است. انها قصد دارند برنامه ای برای هنرمندان جوان ترتیب دهند که بتوانند از آن طریق فضایی برای نمایشگاه های دوستانه در جامعه هنری جهانی داشته باشند.

Galerist

تلفن: 96 18 252 212 90+

وبسایت: galerist.com.tr

آدرس: Asmalı Mescit, Meşrutiyet Cd. No:1 D:No. 67, 34430 Beyoğlu/İstanbul

Rodeo Gallery

گالری رودئو که در سال 2007 توسط سیلویا کووالی تاسیس شده اساسا نماینده هنرمندان ترکیه، یونان و قبرس است. شهرت این گالری در طول سالها بیشتر شده و اکنون نمایشگاه های فوق العاده ای را برگزار می کند.

تمرکز گالری رودئو بر آثار آوانگارد و آثاری که در آن به نمایش گذاشته می شود طیفی از مجسمه، اینستالیشن، عکس، نقاشی و حتی برخی اوقات پرفورمنس.

Rodeo Gallery

تلفن: 800 35 29 212 90+

آدرس: Sıraselviler Cad. No: 49 / D: 1 34437 Taksim

X-ist Gallery

گالری X-ist با چشم دوختن به آینده به ریسک پذیری خود در زمینه انتخاب هایش می بالد و فضای خود را به هنرمندان جوان و مبتکر اختصاص داده است. فلسفه آنها حول جذب هنردوستانی که به دنبال خرید آثار هنری هستند شکل نگرفته بلکه به دنبال راهنمایی و اطلاع رسانی بازدیدکنندگان از طریق خلق آثار هنری است.

X-ist قصد دارد با فضای نوآورانه و جدید خود به مرجعی برای آینده هنرمعاصر ترکیه تبدیل شود.

X-ist Gallery

تلفن: 84 77 219 212 90+

وبسایت: artxist.com

آدرس: Kemankeş Karamustafa Paşa, Mumhane Cd. No:50 Kat:2, 34425 Beyoğlu/İstanbul

C.A.M. GALERI

C.A.M – که مخفف بازاریابی هنر معاصر است – در سال 1992 توسط فروشنده هنری Sevil Binat تأسیس شد و یکی از اولین گالری های استانبول بود که به طور انحصاری آثار هنرمندان معاصر ترکیه و همچنین هنرمندانی که در رسانه عکاسی کار می کردند را به نمایش گذاشت. این گالری سال‌ها فضایی را در آکارتلر در بشیکتاش فعالیت میکرد، اما در سال 2016 به چوکورکوما، مرکز بی‌اغلو، منتقل شد.

رویکرد چند رشته‌ای گالری با تمرکز بر آثار «نوآورانه» و «اصیل»، علایق متنوع بینات را منعکس می‌کند. همچنین تاکید زیادی بر حمایت از هنرمندان جوان وجود دارد. گالری میزبان حدود 9 تا 10 نمایش در سال است که معمولاً بر روی یک هنرمند انفرادی تمرکز می‌کند، اگرچه نمایش‌های گروهی دوره‌ای وجود دارد که توسط متصدیان خارجی سرپرستی می‌شوند.

یکی از نام‌های محبوب در فهرست، عکاس استانبولی مورات ژرمن است که شیفتگی عمیقی نسبت به دگرگونی دائمی صحنه‌های شهری دارد. عکاس Cem Turgay نیز وجود دارد که نماهای سیاه و سفید و تحت الشعاع جوی تولید می کند.

C.A.M. GALERI

تلفن: 75 79 245 212 90+

وبسایت: camgaleri.com

آدرس: Firuzağa, Çukurcuma Cd. 38/A, 34433 Beyoğlu/İstanbul

درباره‌ی سارا علیزاده

همچنین ببینید

موزه انرژی استانبول

موزه انگیزه استانبول

موزه انگیزه استانبول گاهی اوقات ممکن است سازماندهی رویدادها در استانبول دشوار باشد. این واقعیت …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

11 + 9 =