پنج‌شنبه 6 آبان 1400
Polonezköy Tabiat Parkı

پارک طبیعت پولونزکوی استانبول

پارک طبیعت پولونزکوی استانبول

پولونزکوی(Polonezköy) روستای لهستانی در منطقه بیکوز استانبول و 15 کیلومتری سواحل بوغازیچی قرار دارد.

این روستا در سال 1842 توسط یکی از رهبران سیاسی مهاجران لهستانب پایه گذاری شد، در همین روزها بود که نام روستای آدامپل به پولونزکوی تغییر پیدا کرد و طی سالها به دلیل طبیعت زیبایش تبدیل به یکی از نقاط گردشگری ترکیه و استانبول شد.

پارک طبیعت پولونزکوی استانبول(Polonezköy Tabiat Parkı) را می توان به عنوان یک بهشت منحصر به فرد تعریف کرد که در آن طبیعت و فرهنگ در یک زمان تجربه می شود.

در پارک پولونزکوی صداهای پرندگان وحشی و طبیعت سبز ، دور از شهر ، که شامل همه گونه های گیاهی طبیعی استانبول است شنیده میشود.

نمونه هایی از گونه های گیاهی عبارتند از: گونه های کاج شاه بلوط ممرز بلوط راش گیاه زنبور عسل ، و بِرگ ، آربوتوس ، توت سیاه ، مادارکوه ، گوزن ، خار و یک ایستگاه تولید مثل گیاه قرقاول پرتره و یک ایستگاه پرورش آهو کاراکا وجود دارد. علاوه بر این ، بسیاری از گونه های جانوری در پارک طبیعت پولونزکوی وجود دارد.

نمونه هایی از این گونه ها عبارتند از:

گوزن قرمز گرازوحشی ، شغال ، روباه ، سنجاب ، مارتین ، قرقاول ، زرشک ، شاهین ، بلوز ، جوجه ، جغد که میتوانید با سفر به استانبول از اين پارك زيبا بازديد كنيد

در پارک طبیعت پولونزکوی چه کاری می توان انجام داد؟

در پارک مسیرهای پیک نیک ، کمپینگ ، پیاده روی ، جهت یابی ، دویدن و دوچرخه سواری وجود دارد. تعطیلات آخر هفته پولونزکوی شامل سفر روزانه ، پیک نیک ، کباب ، رستوران های با کیفیت لوکس و آرام ، شام ، برگزاری عروسی و مهمانی های مختلف میشود.

در این دهکده که لهستانی ها غالب هستند بازتاب هایی از یک فرهنگ و سبک زندگی متفاوت دیده می شود. مکان های کمپینگ مخصوصاً برای تعطیلات آخر هفته ایده آل است. این پارک که با بازدید مصطفی کمال آتاتورک افتتاح شد ، میزبان گوستاو فلوبر فرانسوی و بسیاری از نامهای معروف دیگر بود.

همچنین در پارک طبیعی پولونزکوی، خانه عمه زوفیا وجود دارد. این خانه تاریخ روستا و عکس های قدیمی را به نمایش می گذارد. در اینجا آنچه می خواهید در مورد دهکده بدانید وجود دارد. همچنین می توانید از فعالیت های فرهنگی مانند مجسمه های منبت کاری چوب و نمایشگاه ها و نقاشی هالذت ببرید. کلیسای تاریخی و خانه روستای تاریخی در پارک طبیعت پولونزکوی ارزش بازدید دارد.

منطقه پولونزکوی استانبول

باغ وحش پولونزکوی استانبول

درباره‌ی سارا علیزاده

سارا علیزاده

همچنین ببینید

موزه اینستاگرم استانبول

ویدیو: موزه اینستاگرم استانبول

موزه اینستاگرم استانبول موزه اینستاگرم استانبول (Dream Rooms) موزه‌ای کانسپچوال در منطقه ماسلاک استانبول است …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *