پارک آبی آکوا کلاب دلفین استانبول

پارک آبی آکوا کلاب دلفین استانبول

پارک آبی آکوا کلاب دلفین استانبول

پارک آبی آکوا کلاب دلفین استانبول (Aqua Club Dolphin)، بزرگترین پارک آبی در شهر استانبول است که در سال ۲۰۰۱ افتتاح شده است. آکوا کلاب دلفین در غرب استانبول در منطقه باغچه شهیر واقع شده است و نزدیک مرکز خرید آکباتی است. این پارک آبی یکی از جاهای دیدنی استانبول است و بسته به شرایط آب و هوا، آکوا دلفین در طی ماه های اردیبهشت تا شهریور مشغول به کار است.

پارک آبی آکوا کلاب دلفین استانبول

تفریحات پارک آبی آکوا کلاب دلفین استانبول

این پارک آبی مجموعه وسیعی از انواع سرسره ها، بازی های آبی و استخرهاست که از آن جمله می توان به سرسره شاه کبرا، سرسره های جدید کودکان، موشک (سقوط آزاد)، سرسره های آنوکاندای آبی و مشکی، سونامی، سرسره مولتی اسلاید چند نفره، Twister و سرسره سوراخ سیاه اشاره کرد.

پارک آبی آکوا کلاب دلفین استانبول
YENİ KING KOBRA

همچنین در این مجموعه، انواعی از استخرها با عنوان های: استخر جدید کودکان، استخر خانواده، لنگرگاه، استخر کودک، استخر موج و استخر بزرگ به چشم می خورند.

پارک آبی آکوا کلاب دلفین استانبول
MULTI SLIDE

از دیگر امکانات و بخش های تفریحی پارک آبی آکوا کلاب دلفین استانبول می توان استخر واترپولو، والیبال ساحلی، انواع DJ و زمین تنیس آن را نام برد. یکی از جذاب ترین بخش های این پارک آبی اجرای نمایشی دلفین ها و امکان شنا کردن با دلفین ها بود که اخیرا این برنامه ها حذف شده اند.

پارک آبی آکوا کلاب دلفین استانبول
Space Hole(Kazan)

بعضی از ایام سال کنسرت های مختلفی در پارک آبی آکوا کلاب دلفین استانبول برگزار می شوند که از وب سایت (Aqua Club Dolphin) می توانید از زمان و خواننده آن با خبر شوید.

پارک آبی آکوا کلاب دلفین استانبول

رستوران های پارک آبی کلاب دلفین استانبول

یکی از مشکلات پارک آبی دلفین این است که شما نمی‌توانید هیچ گونه خوراکی به داخل مجموعه ببرید. حتی امکان ورود بطری آب هم وجود ندارد. البته داخل مجموعه چند کافه و رستوران وجود دارد که می‌توانید از آنها خرید کنید. هر چند برخی از گردشگران معتقدند قیمت غذاهای رستوران‌های پارک آبی کمی زیاد است. این رستوران‌ها به جز یک مورد که در سالن سرپوشیده قرار دارد، به صورت دکه و آلاچیق‌های زیبا در فضای پارک و حاشیه استخرها قرار دارند. در مجموع رستوران‌های پارک آکوا دلفین عبارتند از:

 • یک رستوران سرپوشیده
 • دو عدد کافه
 • بستنی فروشی
 • فست فود با همبرگر و سیب‌زمینی
 • پیتزا فروشی
 • خانه استیک و کباب

در نظر داشته باشید که شما اجازه خارج کردن غذاها از محیط رستوران را نداشته و باید خوراکی خود را در همانجا میل کنید.

پارک آبی آکوا کلاب دلفین استانبول

فروشگاه پارک دلفین استانبول

در داخل مجموعه یک فروشگاه هم وجود که می‌توانید از آن بطری آب، تجهیزات شنا و بسیاری دیگر از اقلام را خریداری کنید. تنوع محصولات این فروشگاه زیاد است و اجناس نسبتا باکیفیتی را عرضه می‌کند. به علاوه می‌توانید از تی‌شرت‌ها یا لیوان‌های فروشگاه که آرم مخصوص پارک آبی دلفین را دارند، خریداری کرده و آنها را به عنوان سوغات با خود ببرید.

پارک آبی آکوا کلاب دلفین استانبول
ANACONDA

نحوه دسترسی به پارک آبی آکوا کلاب دلفین

برای دسترسی به مجموعه کلاب دلفین می توانید از سرویس های رایگان و سایر اتوبوس ها و دولموش های این مسیر استفاده کنید. خود پارک آبی استفاده کنید. این سرویس ها ایستگاه های مختلفی در مناطق گردشگرپذیر شهر استانبول مانند تکسیم، باکیرکوی و … دارند و برای استفاده از آن ها کافیست در ساعت مشخص شده در ایستگاه مورد نظر حاضر شوید.

پارک آبی آکوا کلاب دلفین استانبول
Tsunami

مسیر سرویس های اتوبوس های IEET به پارک آبی آکوا کلاب دلفین

 • 76D تاکسیم – باهچه شهیر
 • 76E تاکسیم – باهچه شهیر (توقف در ایستگاه های محدود)
 • E57 باکیرکوی – باهچه شهیر (توقف در ایستگاه های محدود)
 • E58 مجیدیه کوی – باهچه شهیر (توقف در ایستگاه های محدود)
 • 146 باکیرکوی – باهچه شهیر
 • 146T ینی کاپی – باهچه شهیر
 • مسیر دولموش های باهچه شهیر
 • آوجیلار – باهچه شهیر (از ایستگاه متروبوس آوجیلار)
 • صفاکوی – کوچوک چکمجه – باهچه شهیر (از ایستگاه متروبوس صفاکوی)

سرویس های مجانی بین ۸:۳۰ تا ۹:۳۰ صبح در مکان مشخص شده منتظر می مانند و حدودا ۹:۳۰ به سمت پارک آبی آکوا کلاب دلفین حرکت می کنند؛ زمان برگشت نیز عصر ساعت ۱۷:۵۵ خواهد بود. برای دیدن ساعت ها و ایستگاه های سرویس رایگان پارک آبی کلاب دلفین اینجا را ببینید.

پارک آبی آکوا کلاب دلفین استانبول
YENİ ROKET

هتل های نزدیک به پارک آبی آکوا دلفین استانبول

اگر به هر دلیلی سرویس‌های رایگان مجموعه را از دست داید، می‌توانید از 4 مسیر زیر و به کمک اتوبوس به پارک آبی دلفین بروید:

دسترسی از میدان تکسیم: از اتوبوس‌های خط 76E به سمت باغچه شهیر استفاده کنید و در ایستگاه خیابان ودات آلتون (Vedat Altun Sokak) از آن پیاده شوید. از این ایستگاه با 10 دقیقه پیاده روی و پیمودن 800 متر به پارک آبی دلفین خواهید رسید. همچنین می‌توانید در میدان تکسیم به اتوبوس‌های خط 76D به سمت باغچه شهیر سوار شده و در ایستگاه اسنکنت (Esenkent) پیاده شوید. از این ایستگاه با 15 دقیقه پیاده روی و پیمودن 1300 متر به پارک آبی دلفین خواهید رسید.

دسترسی از منطقه باکرکوی: در میدان باکرکوی در بلوار عدنان قهوه‌چی به سمت شمال حرکت کنید تا به ایستگاه اتوبوس آتاکوی (Atakoy) برسید. در این ایستگاه به اتوبوس تکسیم به سمت ینیبوسنا (Yenibosna) سوار شده و در ایستگاه شیرین اولر (Sirinevler) از اتوبوس پیاده شوید. در همین ایستگاه به اتوبوس‌های خط 76D به سمت باغچه شهیر سوار شده و در ایستگاه اسنکنت پیاده شوید. از این ایستگاه با 15 دقیقه پیاده روی و پیمودن 1300 متر به پارک آبی دلفین خواهید رسید.

دسترسی از مجیدیه کوی: در منطقه مجیدیه کوی به ایستگاه اتوبوس مجیدیه کوی متروباس (Meci̇di̇yeköy Metrobüs) در مجاورت خیابان مرکز (Merkez) بروید. در این ایستگاه به اتوبوس‌های خط 58E به سمت باغچه شهیر سوار شده و در ایستگاه خیابان ودات آلتون از آن پیاده شوید. از این ایستگاه با 10 دقیقه پیاده روی و پیمودن 800 متر به پارک آبی دلفین خواهید رسید.

دسترسی از ینی‌کاپی: در ینی‌کاپی به ایستگاه اتوبوس لانگا داوود پاشا (Langa – Davutpaşa) در خیابان کندی (Kennedy) بروید. در این ایستگاه به اتوبوس‌های خط 146T به سمت باغچه شهیر سوار شده و در ایستگاه باتی کاپیسی (Bati Kapisi) پیاده شوید. از این ایستگاه با 12 دقیقه پیاده روی و پیمودن 1000 متر به پارک آبی دلفین خواهید رسید.

اگر قصد استفاده از اتوبوس را برای رفتن به پارک آبی دلفین ندارید، باید از تاکسی‌های شهری استفاده نمایید. همچنین اگر در استانبول ماشین کرایه کرده‌اید، می‌توانید با آن به پارک آبی بروید. البته در نظر داشته باشید که با توجه به اینکه پارک آبی دلفین پارکینگ مستقل ندارد، باید ماشین را در محوطه‌ی بیرونی پارک نمایید.

پارک آبی آکوا کلاب دلفین استانبول
YENİ ÇOCUK KAYDIRAKLARI

هزینه‌ی ورودی پارک آبی آکوا کلاب دلفین

 • ورودی آقایان 100 لیر
 • ورودی خانم ها 90 لیر
 • ورودی کودکان ۵-۱۲ سال 50 لیر
 • ورودی کودکان تا ۴ سال مجانی است

لازم به ذکر است این قیمت ها برای شش روز هفته هستند.

قیمت های ورودی برای روزهای یک شنبه عبارتند از:

 • ورودی آقایان 110 لیر
 • ورودی خانم ها 100 لیر
 • ورودی کودکان ۵ تا ۱۲ سال 55 لیر

پارک آبی آکوا کلاب دلفین استانبول

وب سایت پارک آبی آکوا کلاب دلفین استانبول

نقشه و موقعیت جغرافیایی پارک آبی آکوا کلاب دلفین استانبول

درباره‌ی سارا علیزاده

همچنین ببینید

نمایشگاه “خاطرات آینده” در موزه پرا استانبول

نمایشگاه “خاطرات آینده” در موزه پرا استانبول نمایشگاه گروهی «خاطرات آینده» شامل آثاری در قالب …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × پنج =