پنج‌شنبه 6 آبان 1400
قنادی حافظ مصطفی

قنادی حافظ مصطفی 1846 استانبول

قنادی حافظ مصطفی 1846 استانبول

باقلوا یکی از شیرینی های محبوب ما ایرانی هاست که تُرک ها هم از طرفداران پر و پا قرص آن بشمار می آیند.

باقلواهای ترکی بسیار زبانزد هستند و آوازه آنها در سراسر دنیا پیچیده، بطوریکه یکی از سوغاتی های خوشمزه ترکیه، باقلوا است.

قنادی های مختلفی در ترکیه، باقلوا میفروشند اما در میان آنها حافظ مصطفی یکی از بهترین ها میباشد.

حافظ مصطفی بیش از یکصد و پنجاه سال قدمت دارد و امکان ندارد کسی به استانبول سفر کند و سراغ این باقلوا فروشی نرود.

باقلوا فروشی حافظ مصطفی(HAFIZ MUSTAFA 1864) از سال 1864 کار خود را شروع کرد و تا به امروز توانسته با کیفیت عالی، مشتریان خود را راضی نگه دارد.

اگر به استانبول سفر کرده باشید، حتما گذرتان به خیابان استقلال هم افتاده است، خیابان معروف استانبول که زندگی در آن 24ساعته جریان دارد. پس از گشت و گذاری لذت بخش در خیابان استقلال، میتوانید سری به حافظ مصطفی بزنید.
حافظ مصطفی تنها باقلوا فروشی نیست بلکه کافه ای دنج هم هست که با چای و قهوه ترکی و انواع باقلوا و شیرینی از مشتریان خود پذیرایی میکند.

پس حتما ساعتی را در کافه حافظ مصطفی وقت بگذرانید و خودتان را به چای یا قهوه همراه با باقلوا یا شیرینی های رنگارنگ و خوشمزه مهمان کنید، تا خاطرات سفرتان به استانبول شیرین تر شود.

حافظ مصطفی بهترین باقلواهای ترکی را دارد که در انواع مختلف با طعم ها و مغزهای متنوع عرضه میشوند، اما در کنار باقلوا و کنوفه میتوانید لوکوم (راحت الحلقوم) های لذیذ و تازه ای هم از آنجا بخرید که با یکبار امتحان، عاشقش میشوید.

عسل های اعلی، مربای انجیر، آبنبات، انواع چای ترکی، قهوه ترک بی نظیر و بسیاری شیرینی و دسرهای مخصوص، بخشی از آنچه هستند که میتوانید از حافظ مصطفی بخرید.

بهترین جا برای خرید سوغاتی های خوراکی ترکیه، حافظ مصطفی است که در بسته بندی های شیک و زیبا، باکیفیت ترین و لذیذترین باقلوا، راحت الحلقوم و… را عرضه میکند.

درباره‌ی سارا علیزاده

سارا علیزاده

همچنین ببینید

موزه اینستاگرم استانبول

ویدیو: موزه اینستاگرم استانبول

موزه اینستاگرم استانبول موزه اینستاگرم استانبول (Dream Rooms) موزه‌ای کانسپچوال در منطقه ماسلاک استانبول است …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *