قنادی حافظ مصطفی استانبول

قنادی حافظ مصطفی استانبول

فروشگاه قنادی حافظ مصطفی یکی از قدیمی ترین قنادی های شهر استانبول می باشد که در کنار این که یک قنادی است، یک مکان تاریخی نیز می باشد، زیرا قدمتی بیش از ۱۵۰ سال دارد!

قنادی حافظ مصطفی یک قنادی با قیمت بیش از ۱۵۰ سال است که در سال ۱۸۶۴ میلادی افتتاح شده است. این فروشگاه ابتدا توسط شخصی به نام حافظ مصطفی که یک قناد و شیرینی پز مشهور در آن زمان بوده است، تاسیس شده است.

قنادی مشهور حافظ مصطفی در خیابان آنکارا در بخش مشهور شهر استانبول یعنی بخش مرکزی آن و در کنار محله های قدیمی مثل محله توپ کاپی و تکسیم قرار دارد.
همواره پیشنهاد ما به بازدید کنندگان از شهر استانبول و استفاده‌ کنندگان تور استانبول این بوده است که از این قنادی بسیار قدیمی یعنی قنادی حافظ مصطفی دیدن کرده و شیرینی های خوشمزه آن را مزه کرده و از فضای بسیار لذت بخش آن بهره ببرند.
از ویژگی های این قنادی بسیار قدیمی در ترکیه این است که در فضای سنتی و قدیمی می توانید تمامی سوغاتی های خوراکی استانبول و شیرینی های ترکیه ای را تست کرده و همچنین برای عزیزان خود در ایران شیرینی های خوشمزه خریداری کنید.

قنادی تاریخی حافظ مصطفی از دیرباز مورد توجه توریست های زیادی و همچنین شهروندان ترکیه و استانبول بوده است.

از محصولاتی که می توانید در قنادی حافظ مصطفی خریداری کنید، می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • باقلوا های ویژه ی قنادی حافظ مصطفی با مزه ها و مدل های بسیار متنوع
 • شیرینی های خشک ترکی
 • مسقطی های خوشمزه با طعم های گوناگون
 • راحت الحلقوم های بسیار خوشمزه که سوغات اصلی ترکیه محسوب می شوند
 • شیرینی های میوه ای و خوشمزه به نام sekermeler
 • تارت های میوه ای فوق العاده خوشمزه
 • قطاب
 • شیرینی های تر
 • شکلات ها
 • آبنبات قیچی
 • نوشیدنی های بسیار لذیذ نظیر قهوه ترک و قهوه های فرانسوی
 • انواع کیک
 • رشته برشته

در کنار این ها درباره ی قنادی حافظ مصطفی می توان به این نکته اشاره کرد که در آن می توانید عکس های بسیار قدیمی شهر استانبول و قنادی حافظ مصطفی را ببینید و از آن ها لذت ببرید.

تاریخچه قنادی بسیار مشهور حافظ مصطفی همانطور که گفته شد به زمان عثمانی ها و سال ۱۸۶۴ باز می‌گردد که از آن روز تا امروزه به صورت خانوادگی اداره می شود و از این میراث باستانی بسیار ارزشمند هر ساله توسط سازمان مواد غذایی ترکیه و همچنین سازمان‌های دیگر قدردانی می‌شود.

شما می‌توانید در سردر قنادی حافظ مصطفی و همچنین در منو های آن تصویر حافظ مصطفی، موسس این قنادی را ببینید.

در قنادی حافظ مصطفی از آنجا که میزهایی برای مراجعه‌ کنندگان قرار داده شده است، می توانید ساعاتی را بنشینید و از نوشیدنی های داغ در کنار شیرینی های فوق العاده خوشمزه با طعم های مختلف لذت ببرید.
یکی از ویژگی های دیگر قنادی حافظ مصطفی طرح های میز های جالب آن می باشد که همگی دارای نقاشی های مینیاتوری از زمان عثمانی ها می باشد.

نحوه دسترسی به قنادی حافظ مصطفی
همانطور که گفته شد قنادی حافظ مصطفی در خیابان آنکارا و در نزدیکی قلعه توپکاپی قرار دارد و شما برای دسترسی به آن می توانید از وسایل نقلیه عمومی نظیر اتوبوس؛ مترو، تراموا و تاکسی استفاده کنید، که پیشنهاد ما برای استفاده کنندگان از تور استانبول استفاده از تراموا و پیاده شدن در ایستگاه sirkeci می باشد و از آن جا می توانید با پای پیاده با طی کردن مسافتی ۲ دقیقه ای به قنادی قدیمی حافظ مصطفی دسترسی پیدا کنید.

نقشه و موقعیت جغرافیایی قنادی حافظ مصطفی 1864

درباره‌ی زهرا پیغامی

همچنین ببینید

طرز تهیه محلبی زردآلو، دسر خوشمزه تابستانی

طرز تهیه محلبی زردآلو، دسر خوشمزه تابستانی مواد لازم برای تهیه دسر محلبی زردآلو: مواد …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پانزده − شش =