سوپ فروشی های ترکیه

سوپ فروش های شبانه روزی ترکیه

سوپ فروش های شبانه روزی ترکیه

ترک‌ها صبح، روز و شب و در تمام فصول سال و ساعات شبانه‌روز سوپ می‌خورند و خوشبختانه رستوران‌های سوپ‌پزی وجود دارد که تقریباً در همه شهرهای ترکیه به صورت شبانه‌روزی 24.7 باز هستند. اگر در هر ساعتی از شبانه‌روز هوس سوپ کردید کافیست تا به یکی از این رستوران‌ ها سر بزنید و سوپ مورد علاقه خود را میل کنید.

ترک ها یکی از سوپ خورترین ملل جهان هستند. در این سرزمین سوپ آنقدر محبوب است و اجر و قرب دارد که رستوران های سوپ فروشی 7/24 را در هر محله ای می توانید پیدا کنید.رستوران هایی که 24 ساعته و 7 روز هفته انواع سوپ های داغ را سرو می کنند.

استانبول رتبه یازدهم شهرهای 24 ساعته جهان را در اختیار دارد، اما در تمام شهرهای دیگر ترکیه، زندگی شبانه در جریان است و آشپزخانه های سوپ فروشی هم فعال هستند.

سوپ فروشی های ترکیه

رستوران های سوپ فروشی یا به ترکی çorbası معمولا دنج و خودمانی هستند. چه بزرگ یا کوچک، در هر سوپ فروشی میزهایی را می بینید که با ادویه های مخصوص سوپ از جمله فلفل قرمز، نمک، فلفل سیاه و معمولا یک کاسه فلفل سبز ترشی تازه منتظر مشتری هستند.

سبدهایی از نان سفید تازه پخته شده و تکه تکه شده ترکی هم روی میز می گذارند و درخواست نان بیشتر، رایگان است.

در سوپ فروشی ها الکل سرو نمی شود و اساسا اگر نصف شب هوس اینجور چیزها را داشته باشید به بار و میخانه می روید و نه سوپ فروشی..

اما طیف گسترده ای از نوشیدنی ها از جمله دوغ و شلغم و نوشابه و آیس تی برایتان سرو می شود.

معمولا هر رستوران به یکی از سوپ های خاصش مشهور است و اگر سوپ باز باشید، نصف شبی از بیلیک دوزو تا کارتال راندن برای یک کاسه سوپ مرجمک فلان آشپز معروف، خیلی طبیعی است.

فارغ از هرچیز، سوپ فروشی ها گاهی تنها رستوران های باز در نیمه شب ها هستند.

در بعضی از سوپ فروشی های بزرگ می توانید به جز سوپ، طیف گسترده ای از کباب ها و حتی پیده ها را هم سفارش دهید، گرچه شاید آن بخش رستوران 24 ساعته فعال نباشد.

درباره‌ی سارا علیزاده

همچنین ببینید

چرا استانبول را برای جراحی کاشت مو انتخاب کنیم؟

چرا استانبول را برای جراحی کاشت مو انتخاب کنیم؟

چرا استانبول را برای جراحی کاشت مو انتخاب کنیم؟ وقتی در هر خیابانی از استانبول …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × 1 =