10 طعم بستنی محبوب در ترکیه

10 طعم بستنی محبوب در ترکیه

بستنی‌فروشی‌ها یکی از جاذبه‌های توریستی ترکیه هستند. به خصوص آنهایی که با یک ملاقه دراز و یک قیف بستنی، مشتریان بینوای‌شان را به خاطر دو اسکوپ بستنی سرکار می‌گذارند. طعم‌هایی از بستنی در ترکیه وجود دارد که بیش از باقی طعم‌ها توسط شهروندان ترکیه ترجیح داده می‌شود.بستنی های ترکیه هم به لحاظ طعم و هم از نظر شیوه فروش سرکاری آن، سری در سرها دارند. شاید برایتان جالب باشد بدانید کدام طعم های بستنی در ترکیه محبوب تر از بقیه هستند، در ادامه 10 طعم محبوب بستنی در ترکیه رو معرفی می کنیم.

کایماک kaymak

ترک ها قیماق را معادل ترکی وانیل می دانند، اما اگر بخواهیم تخصصی بررسی کنیم در بستنی کایماک(قیماق) اصلا از وانیل استفاده نمی شود. خیلی ها بستنی کایماک را طعم اصیل بستنی ترکی می دانند.

بستنی کایماک ترکیه

بادام عسلی Bal Badem

از آن طعم هایی که خارج از ترکیه کمتر گیرتان می آید. ترکیبی از عسل و بادام خرد شده بر پایه خامه شیرین که نه تنها در فصل گرم سال که در زمستان هم می چسبد.

بستنی بادام عسل ترکیه

آدامس ماستیک Damla sakızı

یک معجون سفید و خامه ای که طعمش به نوعی طعم ملایم تر کایماک است. ماده اولیه این بستنی (نوع مرغوبش) از صمغی که اواخر تابستان و اوایل پاییز از درختان تهیه می شود، تشکیل شده است.

بستنی آدامس ماستیک ترکیه

پسته آنتپ Antep fıstığı

اگر در بستنی فروشی های ترکیه چشمتان به بستنی سبز رنگی برخورد، مطمئن باشید که با بستنی آنتپ مواجه هستید. یعنی امکانش هست که بستنی فروش مد نظر شما بستنی نعنایی یا طالبی نداشته باشد اما حتما این طعم پسته ای نرم، شیرین و مغزدار را دارد.

بستنی پسته ای ترکیه

کاوون Kavun

ترکیه ای ها آن دسته از بستنی های میوه ای را دوست دارند که طعم میوه تازه بدهد. یکی از طعم های بستنی میوه ای که اکثر اهالی ترکیه روی آن اتفاق نظر دارند ، بستنی کاوون یا خربزه تخم قند است.

بستنی خربزه ترکیه

آلبالو Vişne

معمولا یکی از تیره رنگ ترین بخش های هر بستنی فروشی ترکیه ای بخش آلبالو یا به قول ترک ها ویشنه است، یکی از طعم هایی که از گذشته تا امروز در بستنی فروشی های ترکیه یافت شده است.

بستنی آلبالویی ترکیه

لیمو Limon

بستنی لیمویی هم با طعم ترش و تندش از طعم های بستنی محبوب در ترکیه است که در تمام فصول سال در بستنی فروشی ها یافت می شود.

بستنی لیمو ترکیه

توت فرنگی Çilek، شکلات Çikolata ، کارامل Karamel

این سه طعم نهایی را در کنار هم آوردیم چون خیلی مختص اهالی ترکیه نیست و باب طبع تمام عاشقان بستنی در سراسر جهان است.

درباره‌ی سارا علیزاده

همچنین ببینید

نظر مردم ترکیه درباره ایران

نظر مردم ترکیه در مورد ایران و ایرانیان چیست؟

نظر مردم ترکیه در مورد ایران و ایرانیان چیست؟ با توجه به تشابهات فرهنگی بسیار، …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *