ترکیه در میان کشورهای محبوب برای سرمایه گذاری

ترکیه در میان کشورهای محبوب برای سرمایه گذاری

گزارش شرکت Kearney آمریکا:

ترکیه در میان کشورهای محبوب برای سرمایه گذاری

به گزارش پایگاه خبری EnSonHaber در تاریخ ۱۴ آوریل ۲۰۲۳، شرکت مشاوره مدیریت Kearney آمریکا، فهرستی از کشورهای محبوب جهان جهت سرمایه‌گذاری، بر اساس شاخص اطمینان سرمایه‌گذاری مستقیم خارجی (FDI) منتشر کرد که ترکیه در جای پانزدهم این فهرست جای گرفت.

این شرکت که در 40 کشور جهان، به سرمایه گذاران مشاوره می دهد، این گزارش سالانه را با مشارکت مدیران ارشد شرکت های با گردش مالی بالاتر از 500 میلیون دلار در سال انجام داده است . این شرکت ها 90 درصد از سهم سرمایه گذاری مستقیم خارجی در جهان را به خود اختصاص داده اند.

بر اساس این گزارش، سرمایه‌گذاری مستقیم خارجی در سراسر جهان در سال ۲۰۲۲، نسبت به سال پیش از آن، ۶۴ میلیارد دلار افزایش داشته و به ۲ تریلیون و ۱۳۲ میلیون دلار رسیده است. همچنین طبق این گزارش، ۸۲ درصد از مدیران ارشد شرکت‌های حاضر در این نظرسنجی تاکید کرده‌اند که سرمایه‌گذاری‌ها در سال ۲۰۲۳ با افزایش روبرو خواهد بود.

اُنور اُکتور، مدیر نمایندگی ترکیه شرکت Kearney ، از بین رفتن رکورد شدید اقتصادی را یکی از دلایل اصلی افزایش حجم سرمایه گذاری های خارجی می داند. او در بخشی از این گزارش گفته است که 63 درصد از مدیران، نسبت به اقتصاد جهانی در سال جاری 2023 خوشبین هستند.

درباره‌ی سارا علیزاده

همچنین ببینید

بهترین کالاهای وارداتی از ترکیه

بهترین کالاهای وارداتی از ترکیه با حداقل سرمایه

بهترین کالاهای وارداتی از ترکیه با حداقل سرمایه واردات از ترکیه به ایران در سال‌های …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شانزده + سه =