روایت مسلمان شدن بازیگر جوان انگلیسی پس از سفر به ترکیه

روایت مسلمان شدن بازیگر جوان انگلیسی پس از سفر به ترکیه

روایت مسلمان شدن بازیگر جوان انگلیسی پس از سفر به ترکیه

عایشه رزالی بازیگر جوان انگلیسی‌تبار دو سال پیش پس از بازدید از مسجد سلطان احمد در استانبول به دین مبین اسلام مشرف شد.

عایشه رزالی بازیگر 24 ساله انگلیسی‌تبار که دو سال پیش پس از سفر به استانبول و بازدید از مسجد سلطان احمد به دین مبین اسلام مشرف شد، از رویا و آرزوهای خود دست کشیده و خود را وقف ترویج دین اسلام کرده‌است.

عایشه رزالی در خانواده‌ای متولد شده که حساسیت‌های دینی ندارند. بزرگترین آرزوی او بازیگری بود.

وی پس از آموزش بازیگری، در چندین فیلم ایفای نقش کرد. او همچنین فیلم‌نامه‌نویسی و کارگردانی نیز انجام داده است. رزالی مدتی در لس‌آنجلس زندگی کرد.

عایشه رزالی در سن 22 سالگی به عنوان گردشگر به استانبول سفر کرد. او به علت اظهارات اسلام‌هراسان از اینکه با او رفتار بدی در استانبول خواهد شد بیم داشت.

او سفرش به استانبول را نقطه عطف زندگی خود توصیف می کند. رزالی حین بازدید از مسجد سلطان احمد در استانبول از نحوه عبادت نمازگزارن بسیار متاثر شد.

رزالی بلافاصله پس از بازگشت به انگلیس با هیجان و علاقه زیاد قرآن کریمی که ترجمه انگلیسی آن را از استانبول خریداری کرده‌بود با دقت مطالعه می‌کند.

رزالی پس از یک سال تحقیق و مطالعه به دین مبین اسلام گراییده و در رسانه‌های اجتماعی شروع به مقابله با اسلام‌هراسی و تبلیغات نادرست علیه دین اسلام می کند.

وی در سفر دوم خود به استانبول در گفت‌وگو با خبرنگار آناتولی در مورد آشناییش با دین مبین اسلام و محتوی‌هایی که برای توصیف دین اسلام آماده‌ می‌کند، توضیح داد.

– می‌ترسیدم وقتی وارد مسجد شوم، سرم داد زده و بدرفتاری کنند.

رزالی با اشاره به اینکه در یک خانواده سکولار بزرگ شده، گفت: سال‌های دبیرستان و دوران دانشجویی‌ام به سینما علاقه بسیاری داشتم. پیش از آنکه مسلمان شوم در کلاس‌های بازیگری شرکت کردم.

وی افزود: بزرگ‌ترین آرزویم این بود و از 14 سالگی در فیلم‌های زیادی بازی کردم. در لس آنجلس دوره دیدم و مدتی هم در آمریکا زندگی کردم. مدتی هم فیلمنامه‌نویسی کردم و تجربه کارگردانی هم دارم. در سینمای بالیوود نیز فعالیت کرده‌ام.

رزالی در ادامه گفت: تصمیم گرفتم تنهایی به ترکیه مسافرت کنم، این سفر زندگی‌ام را تغییر داد. هدفم این نبود که در ترکیه به دنبال دین خاصی باشم. در مرورگر گوگل نام اماکن دیدنی را جستجو کردم. مسجد سلطان احمد را دیدم، به خودم گفتم شاید بروم اما واقعا می‌ترسیدم فکر می‌کردم شاید سرم داد بزنند یا عصبانی شوند. چون نظر مثبتی نسبت به مسلمانان نداشتم. اطلاعاتم درباره اسلام چیزهایی بود که از رسانه‌ها دیده بودم. اما بالاخره تصمیم گرفتم به مسجد بروم. روسری که الان بر سر دارم را آن روز خریدم. نمی‌خواستم موهایم موجب ناراحتی کسی شود. وقتی وارد مسجد شدم، نمازگزاران مشغول دعا و عبادت بودند. عبارات «سبحان الله، الحمدالله، الله اکبر» از اینترنت نگاه کردم که ببینم چه می‌گویند من هم تکرار کردم اما در واقع معنایشان را نمی‌دانستم. فضای مسجد آرامش‌بخش بود، به نمازگزاران نگاه می‌کردم، آرامش و زیبایی مسجد تاثیر فوق‌العاده‌ای روی من گذاشت. آنطور که می‌ترسیدم کسی سرم داد نزد یا بدرفتاری نکرد.

رزالی با اشاره به اینکه احساساتی که در مسجد تجربه کرده نقطه عطفی در زندگی وی بوده است، افزود: قرآنی را که هنگام خروج از مسجد خریدم به انگلیس برده و شروع به خواندن آن کردم. بعد درباره اسلام تحقیق کرده و تصمیم گرفتم مسلمان شوم. پس از گرویدن به اسلام بازیگری را کنار گذاشتم. در حال حاضر در کانال یوتیوبم درباره اسلام تولید محتوا می‌کنم. می‌خواهم کمک کنم دیگران نیز به اسلام نزدیک شوند. داستان زندگی کسانی که مسلمان شده‌اند را تعریف می‌کنم. استانبول و ترکیه را دوست دارم چون در اینجا اسلام را کشف کردم و اولین کشور مسلمانی که به آن سفر کردم، ترکیه بود.

درباره‌ی سارا علیزاده

همچنین ببینید

راهنمای تابستانی فوق‌العاده در استانبول

راهنمای تابستانی فوق‌العاده در استانبول

راهنمای تابستانی فوق‌العاده در استانبول استانبول در تمام طول سال، شهر تفریح و سرگمی و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.