نمایشگاه فضایی ناسا در استانبول

نمایشگاه فضایی ناسا در استانبول

نمایشگاه فضایی ناسا در استانبول

لمس یک صخره ماه واقعی، پیاده‌روی فضایی، تجربه ماجراجویی فضایی بشریت از نزدیک… نمایشگاه فضایی ناسا درهای خود را 8 دسامبر 2021 (17 آذر ماه 1400) در مرکز خرید متروپل آتاشهیر استانبول به روی بازدیدکنندگان باز کرد.

نمایشگاه فضایی ناسا در استانبول

راکت‌های فضایی، مدل‌های فضاپیمای فول سایز، لباس فضانوردان … نمایشگاه فضایی ناسا، آژانس فضایی و هوانوردی آمریکا که بیش از 4 میلیون نفر در 12 کشور از آن بازدید کرده‌اند، در استانبول برگزار می‌شود.

این نمایشگاه که شامل بیش از 200 قطعه، از جمله مصنوعات در اندازه واقعی است که شاهد ماموریت‌های فضایی سازمان هوانوردی و فضایی آمریکا (ناسا) بوده‌اند، به بازدیدکنندگانی که می‌خواهند هر آنچه که به فضا، سیارات و ماه تعلق دارد را ببینند، لمس کنند و تماشا کنند، یک تجربه واقعی ارائه می‌دهد.

نمایشگاه فضایی ناسا در استانبول

این نمایشگاه بازدیدکنندگان خود را به سفری می‌برد که معمای جهان را روشن می‌کند، در حالی که فرصتی را برای تجربه فضا با مجموعه‌های واقعی و تاریخی مهم و فضاهای VR غنی شده با فناوری‌های تعاملی ارائه می‌دهد.

نمایشگاه فضایی ناسا در استانبول

این نمایشگاه که همچنین شامل سنگ ماه واقعی است که بازدیدکنندگان می‌توانند آن را لمس کنند، شامل کپی‌هایی از موشک‌های فضایی و مدل‌های کامل فضاپیما، مدلی به طول 10 متر از موشک Saturn V، لباس‌هایی است که شخصاً توسط فضانوردانی که به فضا می‌روند، پوشیده می‌شود. منوها و تجهیزات مورد استفاده در ماموریت‌ها و همچنین مدل‌های کپسول آپولو، ماهواره اسپوتنیک 1 و ایستگاه فضایی بین‌المللی ISS از جالب‌ترین قسمت‌ها هستند.

نمایشگاه فضایی ناسا در استانبول

مروه تیمورلنک شنگول، عضو هیئت اجرایی این شرکت، گفت: “بسیار خوشحالیم که میزبان این نمایشگاه هیجان‌انگیز هستیم. در نمایشگاه فضایی ناسا که طی 4 سال بیش از 4 میلیون نفر در 12 کشور جهان از آن بازدید کردند، قطعات ویژه‌ای از فضای بیرونی و ده ها ابزار فضایی با فناوری پیشرفته وجود دارد که به شما امکان می دهد زندگی در آنجا را تجربه کنید. امیدواریم این نمایشگاه یک تجربه واقعی فضایی را برای علاقه‌مندان در هر سنی فراهم کند.”

نمایشگاه فضایی ناسا در استانبول

این نمایشگاه همچنین شامل نمونه اولیه مدل Starship است که توسط Space X متعلق به ایلان ماسک توسعه یافته است. Space X اولین پرواز فضایی مسافری غیرنظامی خود را با کپسول Dragon در ماه سپتامبر انجام داد. نمایشگاه فضایی ناسا، که به بازدیدکنندگان اجازه می‌دهد تا به صورت تعاملی با تورهای راهنما و فناوری‌های واقعیت مجازی و شبیه‌سازی در ماجراهای فضایی شرکت کنند، نوید یک تجربه فضایی هیجان‌انگیز و مملو از سرگرمی را به علاقه‌مندان در تمام سنین با کارگاه‌های آموزشی می‌دهد.

نمایشگاه فضایی ناسا در استانبول

هزینه بلیط ورود به نمایشگاه فضایی ناسا از 75 لیر تا 120 لیر تعیین شده است که بازدیدکنندگان می توانند از طریق سایت www.biletix.com بلیط بازدید از نمایشگاه رو خریداری کنند.

وب سایت نمایشگاه ناسا استانبول: https://nasasergisi.com

نقشه و موقعیت جغرافیایی نمایشگاه فضایی ناسا استانبول

 

 

درباره‌ی سارا علیزاده

همچنین ببینید

AFEX'24

مجمع سرمایه گذاری و نمایشگاه تجاری آفریقا در استانبول

مجمع سرمایه گذاری و نمایشگاه تجاری آفریقا در استانبول مجمع سرمایه گذاری و نمایشگاه تجاری …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × 1 =