İstanbul Kelebek Çiftliği

مزرعه پروانه استانبول، بهشت ​​پنهان استانبول

مزرعه پروانه استانبول، بهشت ​​پنهان استانبول

مزرعه پروانه استانبول(Kelebek Çiftliği) با زیبایی بی نظیر و پروانه های شگفت انگیز خود، اولین مزرعه پروانه ترکیه است که در نزدیکی پارک طبیعی پولونزکوی در منطقه بیکوز استانبول پذیرای بازدیدکنندگان خود است.

مزرعه پروانه استانبول که در یک باغ گیاه شناسی طراحی شده است، میزبان تقریباً 800 پروانه است، که اصل و نسب آنها به 50 هزار سال پیش بر میگردد.

İstanbul Kelebek Çiftliği

این مزرعه در سال 2013 در زمینی به مساحت 5 هکتار، توسط معلم شیمی بازنشسته Çiğdem Ünlü، که تحت تأثیر مزرعه پروانه‌های استراتفورت در سفرش به انگلستان قرار گرفته بود، تأسیس شد.

İstanbul Kelebek Çiftliği

پروانه های موجود در گلخانه به طور ویژه تولید می شوند تا به صورت جفت در سراسر جهان نگهداری شوند. در مزرعه پروانه‌های استانبول، می‌توانید وارد دنیای باشکوه پروانه‌ها شوید، با آنها ملاقات کنید و سپس درگیر داستان زندگی یک پروانه شوید.

İstanbul Kelebek Çiftliği

در مزرعه پروانه ها، ابتدا با یک نمایش ویدئویی 20 دقیقه ای، «داستان پروانه» به بازدیدکنندگان گفته می شود. با این فیلم، بازدیدکنندگان با ساختار بیولوژیکی پروانه ها، چرخه زندگی آنها و توالی استتار آشنا می شوند.

İstanbul Kelebek Çiftliği

پس از ویدیو، یک تور هیجان انگیز در گلخانه ای که گونه های گرمسیری در آن زندگی می کنند آغاز می شود. پروانه های رنگارنگ در هر گوشه ای از گلخانه که مجهز و تهویه مطبوع با گیاهان گرمسیری است که پروانه ها عاشق آن هستند پرواز می کنند.

İstanbul Kelebek Çiftliği

در اینجا، هر مرحله از چرخه زندگی پروانه به صورت زنده نظارت می شود. مشاهده هر یک از مراحل تخم، کاترپیلار، شفیره و بالغ امکان پذیر است. ممکن است پروانه هایی را که کشف کرده اید در بین برگ هایی که روی میزهای کوچکی که با پرتقال و موز تهیه شده اند، می خورند ببینید.

İstanbul Kelebek Çiftliği

طراحی داخلی گلخانه مزرعه

طراحی داخلی گلخانه با دقت طراحی و تزئین شده است که از گوشه های مختلف تشکیل شده است و سعی شده است زیستگاهی مناسب برای گیاهان و پروانه ها ایجاد شود. در این مکان از انواع پروانه های رنگارنگ و متفاوت دیدن خواهید کرد و هر کدام از آنها را تحسین خواهید کرد. در حین سفر به اینجا احساس خواهید کرد که در جنگل های بارانی استوایی قدم می زنید و می خواهید از هر گوشه ای عکس بگیرید. می توانید با نوشیدن قهوه همراه با پرواز پروانه ها در هوا در کافه کوچک داخل گلخانه خود را به زیبایی محیط بسپارید.

İstanbul Kelebek Çiftliği

شاهد تغذیه پروانه ها باشید

همانطور که در تصویر زیر مشاهده می کنید، می توان بسیار به پروانه ها نزدیک شد و نحوه تغذیه آنها را مشاهده کرد. باور کنید تماشای میوه های گندیده یا خشک شده (مثل موز، لیمو، نارنگی و پرتقال) که برای غذای پروانه ها تهیه می شود و پروانه های بامزه روی آنها فرود می آیند بسیار لذت بخش است. محبوب ترین فعالیت کودکان در اینجا بدون شک غذا دادن به پروانه ها با دست است.

İstanbul Kelebek Çiftliği

İstanbul Kelebek Çiftliği

این گلخانه به مدت هفت روز فعالیت می کند و همه روزه از ساعت 10 تا 18 پذیرای بازدیدکنندگان است.

İstanbul Kelebek Çiftliği

نحوه دسترسی به مزرعه پروانه استانبول

مزرعه پروانه استانبول در بیکوز و در کنار پارک طبیعی پولونزکوی واقع شده است. اگر با وسیله نقلیه شخصی خود می آیید، پس از پیچیدن به سمت Polonezköy به جلو ادامه دهید. 50 متر جلوتر، از سمت چپ به سمت پایین پیچ Zerzevatçıköy ادامه دهید. 200 متر جلوتر، مزرعه پروانه استانبول را در سمت راست خواهید دید. می توانید با اتوبوس های IETT 135K, 136R به این مزرعه برسید.

İstanbul Kelebek Çiftliği

شما می توانید این مکان را برای برگزاری مراسم عروسی در حومه شهر یا رویدادهای مختلف انتخاب کنید. این مزرعه گرم پر از پروانه شما را مجذوب خود خواهد کرد.

İstanbul Kelebek Çiftliği

نقشه و موقعیت جغرافیایی مزرعه پروانه استانبول

درباره‌ی سارا علیزاده

همچنین ببینید

شهربازی بابالو در باشاک شهیر استانبول

شهربازی بابالو در باشاک شهیر استانبول شهربازی فعال بابالو (Babalu Aktif Eglence Parki)، یکی از …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × 5 =