İmzalı Müze

موزه «کتاب‌های امضا شده» در کوچک‌چکمجه استانبول

موزه «کتاب‌های امضا شده» در کوچک‌چکمجه استانبول

شهرداری کوچک‌چکمجه استانبول از موزه کتاب های امضا شده و چاپ نخست با عنوان İmzalı Müze که اولین مجموعه از این دست در ترکیه محسوب می شود رونمایی کرد.

İmzalı Müze
به گزارش روزنامه دیلی صباح در تاریخ 27نوامبر، در این موزه خاص، 386 جلد کتاب از نویسندگان و چهره های برجسته ادبی ترکیه وجود دارد که یا توسط آنها امضا شده و یا نخستین چاپ از هر سری کتاب این نویسندگان است.

İmzalı Müze

در این موزه همچنین تصاویری از آرشیو شخصی چهره های ادبی ترکیه نیز وجود دارد.

İmzalı Müze

این موزه که به همت شهرداری منطقه کوچوک چکمجه واقع در غرب استانبول تاسیس شده، هدف خود را بازنمایی پویایی تاریخ مطبوعات، انتشارات و رابطه بین نویسندگان و خوانندگان کتاب ها در ترکیه معرفی کرده است. همچنین با دانستن داستان نحوه انتشار و امضای کتاب ها، پیوند خاصی با کتاب برقرار می شود. دیدن تغییر ذائقه بصری و زیبایی‌شناختی در طول زمان، آگاهی تاریخی را برای خواننده ایجاد می‌کند که کتاب را فراتر از یک عمل خواندن یک طرفه خواهد برد.

İmzalı Müze

این مجموعه، طی بیش از یک سال، از نقاط مختلف کشور جمع آوری شده است.
در این موزه، کتاب ها و دست خط های چهره های مهم ادبی ترکیه از جمله اورهان پاموک، سلجوک آلتان، یکتا کوپان، گلتن دای اغلو و ناظیم حکمت دیده می شود.

İmzalı Müze
موزه «امضا شده ها» هرروز هفته به غیر از دوشنبه ها، در مرکز فرهنگی Cennet، از ساعت 8 صبح تا 8 شب پذیرای مخاطبان خواهد بود.

İmzalı Müze

نقشه و موقعیت جغرافیایی موزه امضاشده ها استانبول

درباره‌ی سارا علیزاده

همچنین ببینید

مکان های دیدنی منطقه امینونو استانبول

مکان های دیدنی منطقه امینونو استانبول امینونو (Eminönü) یکی از محله‌های قدیمی به یادگار مانده …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

14 − هفت =