طعم های صبحانه سنتی ترکیه

طعم های صبحانه سنتی ترکیه

اگر ترک ها و مردم ترکیه عاشق یک چیز باشند آن چیز، شروع روز با یک صبحانه خوب و رضایت بخش است. به هر حال بیهوده نیست که شهرت صبحانه ترکی از مرزهای کشور فراتر می رود. سفره صبحانه ترکی با غذاهای لذیذش یک ضیافت خوشمزه است. ما در این مقاله محبوب ترین صبحانه های ترکیه را معرفی می کنیم.

تخم مرغ با سوسیس

ده ها کار با تخم مرغ و سوسیس قابل انجام است، اما تخم مرغ با سوسیس جایگاه ویژه ای در صبحانه دارد. اگر صبحانه ربطی به شادی دارد، تخم مرغ با سوسیس سهم بیشتری در آن دارد. برای کسانی که در ترکیه زندگی می کنند، فرو بردن نان در تخم مرغ با سوسیس که به تازگی از روی اجاق گاز گرفته شده و سر سفره آورده شده است، یکی از زیباترین فعالیت هاست.

تخم مرغ سوسیس

شیرینی

بورک، پنکیک، شیرینی یا سیمیت… صبحانه ترکی بدون این شیرینی های خوشمزه واقعا غیر قابل تصور است. چه کسی می تواند به یک شیرینی تازه نه بگوید؟

شیرینی ترکیه

خامه- عسل

اگر بپرسید محبوب ترین دور میز صبحانه کدام است، بدون شک پاسخ آن خامه عسلی خواهد بود. عسل و خامه ترکیبی از طعم‌هایی است که معمولاً برای آخر صبحانه ذخیره می‌کنیم و بدون خوردن آن هرگز نمی‌توانیم به ترک کردن سفره فکر کنیم.

خامه عسل

زیتون

صبحانه ترکی بدون زیتون غیر قابل تصور است. انواع زیتون که در مناطق مرمره و دریای اژه رشد می کنند برای صبحانه ضروری هستند.

زیتون

مهلاما یا کویماک

به عنوان طعمی که دریای سیاه برای صبحانه ترکی به ارمغان می آورد، مهلاما از ضروریات سفره های دریای سیاه است. اگر در مهلاما کره خالص باشد، هیچکس به راحتی گرسنه نمی شود.

کویماک

در واقع کویماک یک نوع کاچی ترکی‌ست که طرفداران بسیاری در کشور ترکیه دارد. مواد اصلی تهیه کویماک، پنیر و آرد ذرت است و طبخ آن بسیار آسان است و حدود 30 دقیقه بیشتر وقت شما را نمی گیرد.

منمن

کسانی هستند که عاشق این غذای خوشمزه با پیاز یا بدون پیاز هستند. به خصوص در فصل تابستان، منمن که با گوجه فرنگی و فلفل تازه درست می شود، غذایی است که نه تنها برای صبحانه، بلکه برای هر وعده غذایی قابل مصرف است.

منمن

انواع پنیر

بشقاب پنیر با انواع پنیر در صبحانه های سنتی ترکی بسیار مهم است. ما در مورد پنیرهای خوشمزه منحصر به فرد ترکیه صحبت می کنیم مانند پنیر چدار قارص، پنیر گیاهی وان، تولوم ارزینجان و پنیر Ezine. انواع پنیر و پنیر مایه حیات صبحانه هستند.

پنیر

مربا
انواع مربا در غذاهای ترکی ضروری است. مربا که از دوران عثمانی برای صبحانه میل میشد، در توسعه دستورهای دارویی نیز نقش داشت. مرباهای ترکی تهیه شده از انواع میوه ها و حتی سبزیجات یکی از محبوب ترین غذاهای صبحانه است.

مربا

چای

و البته این لیست بدون چای ناقص خواهد بود. ترک ها که دوست دارند در هر زمانی از روز چای مصرف کنند، به خصوص برای صبحانه بدون چای نمی نشینند. چای سیاه معروف منطقه دریای سیاه همیشه تاج صبحانه است.

چای

درباره‌ی سارا علیزاده

همچنین ببینید

چرا استانبول را برای جراحی کاشت مو انتخاب کنیم؟

چرا استانبول را برای جراحی کاشت مو انتخاب کنیم؟

چرا استانبول را برای جراحی کاشت مو انتخاب کنیم؟ وقتی در هر خیابانی از استانبول …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × 4 =