جشنواره جهانی فیلم علمی، تخیلی و فانتزی در استانبول

نخستین فستیوال فیلم های علمی، تخیلی و فانتزی ترکیه در استانبول

نخستین فستیوال جهانی فیلم های علمی-تخیلی (Sci-fi) ترکیه از 28 الی 30 سپتامبر به میزبانی شهرداری بی اوغلو در استانبول برگزار می شود.

تیم برگزار کننده این فستیوال که برای برگزاری این جشنواره با انجمن بین المللی پدیدآورندگان علم و هنر ترکیه همکاری خواهند داشت در بیانیه ای توضیح داد: “ژانر علمی- تخیلی در سینمای جهان بیش از پیش توسعه یافته است. با برگزاری این فستیوال قصد داریم ما هم در ترکیه راهی برای گسترش این ژانر محبوب باز کنیم. برای این کار روی نیروی جوانان که مخاطبان اصلی این ژانر هستند، حساب ویژه ای باز کرده ایم.”

فیلیز داگ، مدیر عامل انجمن پدیدآورندگان علم و هنر ترکیه نیز گفت: “برای برگزاری این فستیوال با ارزش آفرینان بسیاری از حوزه های مختلف همچون ژنتیک، هواپیمایی، الکترونیک، نرم افزار، اخترفیزیک، روان شناسی، ادبیات، تئاتر، سینما، هنر دیجیتال، صنعت، کارآفرینی، موسیقی و امور مالی گرد هم آمده ایم. در این فستیول راه برای تخیل درباره جادو، حوادث ماوراءالطبیعی، اساطیر، تکنولوژی آینده، شاتل های فضایی و کهکشان ها باز است.”

در حالی که انجمن بین المللی پدیدآورندگان علم و هنر به دنیای خلاق جوانان نزدیکتر است و هدفش گسترش محصولات سینمایی در این زمینه است. با جشنواره جهانی فیلم های علمی تخیلی و فیلم های خارق العاده که تولیدکنندگان داخلی و خارجی را گرد هم می آورد، قرار است مهمانان داخلی و خارجی با تجربه های با طراوت مشابه متاورس گرد هم بیایند و این را با لمس های فکری به قرن های جدید ببرد.

در حالی که منتخبی اصلی از آثار جذاب برای همه افراد بین 7 تا 70 سال و فیلم‌های کالت در سینمای ژانر در حال ساخت است، “مسابقه ملی فیلمنامه” با هدف تجلیل از فیلمنامه‌های نام‌هایی که در زمینه‌های علمی تخیلی و فانتزی فعالیت داشته‌اند. ، تشکل های جدید را تشویق می کنند.

درباره‌ی سارا علیزاده

همچنین ببینید

İmzalı Müze

موزه «کتاب‌های امضا شده» در کوچک‌چکمجه استانبول

موزه «کتاب‌های امضا شده» در کوچک‌چکمجه استانبول شهرداری کوچک‌چکمجه استانبول از موزه کتاب های امضا …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × دو =