سه شنبه، ۱ تیر ۱۴۰۰
خانه / همه دسته بندی ها / میزبانی فرودگاه‌های ترکیه از ۷۳ میلیون مسافر طی روند همه‌گیری کرونا
میزبانی فرودگاه‌های ترکیه از 73 میلیون مسافر طی روند همه‌گیری کرونا

میزبانی فرودگاه‌های ترکیه از ۷۳ میلیون مسافر طی روند همه‌گیری کرونا

میزبانی فرودگاه‌های ترکیه از ۷۳ میلیون مسافر طی روند همه‌گیری کرونا

عادل کارااسماعیل‌اوغلو وزیر ترابری و زیرساخت ترکیه اعلام داشت، فرودگاه‌های ترکیه از آغاز روند همه‌گیری کرونا از ۷۳ میلیون مسافر میزبانی کرده است.

کارااسماعیل‌اوغلو با انتشار اطلاعیه‌ای ضمن اشاره براینکه، در سایه تدابیر اتخاذ شده، روند همه‌گیری را بشکل موفقیت‌آمیزی سپری می‌کنیم، اظهار داشت، همه‌گیری کرونا موجب رکود در بخش هوانوردی جهان شده، فقط ترکیه در این مورد کارآیی موفقیت‌آمیزی به‌نمایش گذاشته است.

کارااسماعیل‌اوغلو ضمن ابراز اینکه، در ترکیه از مشاهده اولین مورد کووید-۱۹ تا ۱۵ آوریل، در خطوط داخلی ۴۶ میلیون و ۵۵۴ هزار و ۴۰۵ مسافر، در خطوط خارجی ۲۶ میلیون و ۲۶۹ هزار و ۳۰۳ مسافر و در مجموع ۷۲ میلیون و ۸۲۳ هزار و ۷۰۸ مسافر از خدمات فرودگاه‌های کشور بهره‌مند شده‌اند، تصریح کرد، در همین دوره در خطوط داخلی ۵۷۸ هزار و ۱۵۹ و در خطوط خارجی نیز ۲۵۶ و هزار و ۳۷۶ پرواز انجام گرفته است. در سایه تدابیر اتخاذ شده، روند همه‌گیری را بشکل موفقیت‌آمیزی سپری می‌کنیم.

فرودگاه استانبول و شرکت هواپیمایی ترکیه در صدر لیست رده‌بندی شمار مسافرین و ترافیک هوایی فرودگاه‌های اروپا قرار دارد. فرودگاه‌های ترکیه رقبای خود در جهان را پشت‌سر گذاشته و موفقیت‌های شرکت هواپیمایی ترکیه مایه افتخار ملت‌مان است.

درباره‌ی سارا علیزاده

سارا علیزاده

همچنین ببینید

top 10 shopping malls in Istanbul in 2021

۱۰ تا از بهترین مراکز خرید استانبول در سال ۲۰۲۱

در این مطلب قصد داریم ۱۰ تا از بهترین مراکز خرید شهر استانبول در سال …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *