هزینه راندووی عاشقانه سال ۲۰۲۳ در ترکیه

هزینه راندووی عاشقانه سال ۲۰۲۳ در ترکیه: ماهی ۴ هزار لیر

هزینه راندووی عاشقانه سال ۲۰۲۳ در ترکیه: ماهی ۴ هزار لیر

روزنامه حریت به نقل از یک وب‌سایت حوزه خرید و فروش کالا اعلام کرد در آغاز سال ۲۰۲۳، هزینه ماهانه قرارهای عاشقانه دوران دوستی یا نامزدی در ترکیه به ۴ هزار لیر در ماه رسیده است.

وب‌سایت مذکور که حریت نامش را فاش نکرده، آمار خود را براساس نظرسنجی از بین هزار فرد بین ۲۷ تا ۳۵ سال به‌دست آورده است. طبق این آمار، زوج‌ها در نخستین سال دوستی یا نامزدی، ماهی دست‌کم ۱۰ قرار ملاقات بیرون از خانه دارند. میانگین هر قرار برای وعده غذایی یا نوشیدنی در نخستین سال ارتباط، برای هر زوج ۴۰۰ لیر اعلام شده که هزینه ماهانه نامزدبازی را به ۴ هزار لیر می‌رساند.

هزینه راندووی عاشقانه سال ۲۰۲۳ در ترکیه

براساس این گزارش مفرح، زوج‌ها اعلام کرده‌اند که در ماه‌هایی که مناسبت‌های خاص ازجمله تولد یار، ولنتاین یا شب سال نو را شامل می‌شود، هزینه‌ها با احتساب قیمت کادو به رقم میانگین ۱۳ هزار لیر می‌رسد. این تحقیق نشان داده زوج‌ها در نخستین سال دوستی خود در ترکیه سال ۲۰۲۳، باید به‌صورت میانگین ۵۵ هزار لیر هزینه کنند.

شرکت‌کنندگان در این نظرسنجی اعلام کرده‌اند که هزینه‌ها از دومین سال ارتباط کاهش می‌یابد و هر قرار شام یا ناهار یا نوشیدنی به ۲۵۰ لیر برای زوج تنزل پیدا می‌کند. همچنین ارزش کادوها هم آب رفته و هزینه ماه‌های خاص هم به ماهی ۱۰ هزار لیر می‌رسد.

براساس گزارش مذکور، هم‌اکنون میانگین هزینه مراسم «درخواست ازدواج (Propose) در ترکیه نیز در حدود ۳ هزار لیر است.

یکی از مسئولان وب‌سایت گزارش‌دهنده اعلام کرده که هزینه‌های زمان دوستی و نامزدی فقط به قرارها و هدایا محدود نمی‌شود؛ بلکه هر فرد زمانی که در رابطه است، هزینه بیشتری نیز صرف خرید لباس، مراقبت از پوست و مو، آرایشگاه و ورزش می‌کند.

درباره‌ی سارا علیزاده

همچنین ببینید

10 دلیل اصلی برای زندگی در استانبول چیست؟

10 دلیل اصلی برای زندگی در استانبول چیست؟

10 دلیل اصلی برای زندگی در استانبول چیست؟ استانبول شهری باشکوه است که در یکی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یازده − 10 =