چهارشنبه 5 اردیبهشت 1403
مجازات رانندگان مست در ترکیه

مجازات رانندگان مست در ترکیه

مجازات رانندگان مست در ترکیه

رانندگی در حال مستی یکی از خطرناک‌ترین و مرگبارترین دلایل تصادفات رانندگی در جهان است. در بسیاری از کشورها قوانین سفت و سختی برای رانندگان سرخوش از الکل در نظر گرفته شده است. حتی گاهی اوقات پلیس صاحبان بارها و کلوب‌هایی که سوییچ ماشین مشتریان خیلی مست خود را از آن‌ها نگرفته‌اند را هم جریمه می‌کند.

اگر اهل باده و می هستید و خودرو شخصی دارید، بهتر است بدانید مجازات رانندگی در حال مستی در ترکیه بسیار سنگین است. پلیس همیشه شب‌ها در خیابان‌هایی که منتهی به محله‌های دارای بار و کلاب هستند ایست بازرسی می‌گذارد.

بنابراین حتی اگر رانندگی شما مشکلی هم نداشته باشد و به نظر خودتان «حال طبیعی» داشته باشید، باز ممکن است پلیس خودرو شما را نگه دارد و بخواهد تا در دستگاه تست تنفس الکل بدمید، آنجاست که اگر حتی درصد بسیار پایین الکل در خون شما شناسایی شود، حسابتان با جریمه و توقیف گواهینامه است.

مصرف الکل، انتخاب شخصی هر کسی است، اما رانندگی در حال مستی زندگی شهروندان و ازجمله رانندگان را به خطر می‌اندازد.

در صورت رانندگی در حال مستی و وجود الکل در خون، جریمه بار اول ۱۸۲۳ لیر و توقیف ۶ ماهه گواهینامه است. و برای بار دوم ۲۲۸۷ لیر+ توقیف ۲ ساله گواهینامه + شرکت در کلاس‌های اجباری ترک اعتیاد به الکل و بار سوم ۳۶۷۵ لیر، لغو ۵ ساله گواهینامه و ۶ ماه زندان.

در صورت تصادف منجر به جرح در حالت سرخوشی ناشی از آب شنگولی هم لغو همیشگی گواهینامه، زندان، دادگاه و کلی بدبختی دیگر در انتظار رانندگان مست است.

بیشتر بخوانید: تعرفه های جدید جریمه های رانندگی در ترکیه سال ۲۰۲۲

درباره‌ی سارا علیزاده

همچنین ببینید

10 دلیل اصلی برای زندگی در استانبول چیست؟

10 دلیل اصلی برای زندگی در استانبول چیست؟

10 دلیل اصلی برای زندگی در استانبول چیست؟ استانبول شهری باشکوه است که در یکی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

17 + یازده =