مجازات رانندگان مست در ترکیه

مجازات رانندگان مست در ترکیه

مجازات رانندگان مست در ترکیه

رانندگی در حال مستی یکی از خطرناک‌ترین و مرگبارترین دلایل تصادفات رانندگی در جهان است. در بسیاری از کشورها قوانین سفت و سختی برای رانندگان سرخوش از الکل در نظر گرفته شده است. حتی گاهی اوقات پلیس صاحبان بارها و کلوب‌هایی که سوییچ ماشین مشتریان خیلی مست خود را از آن‌ها نگرفته‌اند را هم جریمه می‌کند.

اگر اهل باده و می هستید و خودرو شخصی دارید، بهتر است بدانید مجازات رانندگی در حال مستی در ترکیه بسیار سنگین است. پلیس همیشه شب‌ها در خیابان‌هایی که منتهی به محله‌های دارای بار و کلاب هستند ایست بازرسی می‌گذارد.

بنابراین حتی اگر رانندگی شما مشکلی هم نداشته باشد و به نظر خودتان «حال طبیعی» داشته باشید، باز ممکن است پلیس خودرو شما را نگه دارد و بخواهد تا در دستگاه تست تنفس الکل بدمید، آنجاست که اگر حتی درصد بسیار پایین الکل در خون شما شناسایی شود، حسابتان با جریمه و توقیف گواهینامه است.

مصرف الکل، انتخاب شخصی هر کسی است، اما رانندگی در حال مستی زندگی شهروندان و ازجمله رانندگان را به خطر می‌اندازد.

در صورت رانندگی در حال مستی و وجود الکل در خون، جریمه بار اول ۱۸۲۳ لیر و توقیف ۶ ماهه گواهینامه است. و برای بار دوم ۲۲۸۷ لیر+ توقیف ۲ ساله گواهینامه + شرکت در کلاس‌های اجباری ترک اعتیاد به الکل و بار سوم ۳۶۷۵ لیر، لغو ۵ ساله گواهینامه و ۶ ماه زندان.

در صورت تصادف منجر به جرح در حالت سرخوشی ناشی از آب شنگولی هم لغو همیشگی گواهینامه، زندان، دادگاه و کلی بدبختی دیگر در انتظار رانندگان مست است.

بیشتر بخوانید: تعرفه های جدید جریمه های رانندگی در ترکیه سال ۲۰۲۲

درباره‌ی سارا علیزاده

همچنین ببینید

ویزای مشروح و سایر ویزاهای قانونی در ترکیه

ویزای مشروح و سایر ویزاهای قانونی در ترکیه

ویزای مشروح و سایر ویزاهای قانونی در ترکیه با توجه به محبوبیت ترکیه در سال …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.