استانبول بهترین شهر اروپایی

استانبول؛ بهترین شهر اروپا در سال 2023

استانبول؛ بهترین شهر اروپا در سال 2023

بر اساس لیستی که مجله مسافرتی Travel + Leisure هر ساله با عنوان «بهترین های جهان» منتشر می کند، استانبول با امتیاز 90/23 در فهرست «15شهر برتر اروپایی» رتبه اول را کسب کرده است.

بر اساس این گزارش که در تاریخ 11 جولای منتشر شده، شهرهای منتخب بر اساس رای مردم به دسته بندی هایی از جمله جاذبه های گردشگری، مکان های تاریخی، فرهنگ، غذا، میزان دوستانه بودن شهر، مراکز خرید و ارزش بازدید مشخص شده اند.

خوانندگان این مجله، شهر استانبول را با عناوینی مثل «شهری بسیار زیبا با انتخاب های زیاد گردشگری» و یا «مناسب برای هر بودجه ای» توصیف کرده اند.

علاوه بر این، بازار بزرگ استانبول، میدان سلطان احمد، مسجد آبی و تنگه بسفر محبوب ترین مقاصد گردشگری خوانندگان مجله بوده است.

«هتل چهارفصل (Four Seasons Hotel Istanbul At The Bosphorus)» نیز با دریافت نمره کامل از سوی خوانندگان به عنوان «بهترین هتل جهان» انتخاب شده است.

پس از استانبول به ترتیب شهرهای فلورانس(ایتالیا) با امتیاز 89/48 ، رم(ایتالیا) با امتیاز 88/91، لیبسون(پرتغال) با امتیاز 88/62 و پورتو(پرتغال) با امتیاز 88/09 در رتبه های بعدی قرار گرفته اند.

هر ساله مجله Travel + Leisure از خوانندگان خود می خواهد که تجربیات سفر خود در سراسر جهان را ارزیابی کنند.

در سال 2023، با افزایش 25 درصدی نسبت به ارزیابی های قبلی، نزدیک به 165 هزار خواننده در رای گیری بهترین شهرها شرکت کرده اند.

در رای گیری امسال بیش از 8500 واحد مستقل (هتل، شهر، خطوط مسافرتی و…) به رای گذاشته شده بود.

درباره‌ی سارا علیزاده

همچنین ببینید

10 نکته مهم برای اولین سفر به استانبول

10 نکته برای کسانی که برای اولین بار به استانبول سفر می کنند! استانبول با …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یازده + نه =