موزه راه آهن استانبول

موزه راه آهن استانبول

موزه راه آهن استانبول

موزه راه‌آهن استانبول (İstanbul Demiryolu Müzesi‎) واقع در ترمینال تاریخی استانبول سیرکجی در محله سیرکجی منطقه فاتح در استانبول، ترکیه است. این موزه در ۲۳ سپتامبر ۲۰۰۵ افتتاح شد و توسط راه‌آهن دولتی ترکیه (TCDD) اداره می‌شود.

موزه راه آهن استانبول

ایستگاه قطار قدیمی سیرکجی که در سال 1890 توسط راه آهن شرقی ساخته شد ، زمانی ترمینال شرقی اکسپرس مشهور شرقی بود. حتی اگر این ایستگاه دیگر مورد استفاده قرار نگیرد – به دلیل احداث ایستگاه زیرزمینی جدید Sirkeci برای خط مارماری – این ساختمان همچنان یک چشم انداز نفس گیر است و یک موزه رایگان را اختصاص داده است که از عصر دیگری به حمل و نقل ریلی ترکیه اختصاص داده شده است.

موزه راه آهن استانبول

در نزدیکی کاخ توپکاپی و پارک گلخانه واقع در شاخ طلایی درست در نوک شبه جزیره تاریخی استانبول ، یک نمونه خیره کننده از زیبایی شناسی شرقی-گوتیایی است که توسط معمار آلمانی آگوست جاسموند تصور شده است.

موزه راه آهن استانبول

ویدیو: موزه راه آهن استانبول

ساختمان ترمینال از حالت اولیه خود دست نخورده است. در داخل ، سقف های طاقدار با لوسترهایی که از مراکز خود آویزان هستند ، نشانگر آغاز سفر کوچکی به گذشته است.

موزه راه آهن استانبول

این بنا برای دوران خود مدرن بوده و در زمان خود تأثیر زیادی بر سایر معماریهای سراسر اروپا ایجاد کرده است. امروز ، در گوشه ای پنهان ، یک موزه یک اتاق پیدا خواهید کرد که ادای احترام به شرق اکسپرس و تاریخ راه آهن ترکیه و حمل و نقل آن را ادای احترام می کند.

موزه راه آهن استانبول

معرفی 5 هتل برتر محله سیرکجی استانبول

موزه کوچک راه آهن استانبول کوچک اما جذاب مجموعه ای از اسناد و اشیاء جالب را دارد که به شکوه و جلال قبلی قطار احترام می گذارد. اورینت اکسپرس که سالهای شکوه و عظمت خود را در دهه 1930 میلادی به همراه داشت ، با اتومبیل های سرویس خواب دائمی و اتومبیل های رستوران با بالاترین کیفیت غذاها شهرت راحتی و لوکس بودن را داشت.

موزه راه آهن استانبول

این قطار ثروتمندترین اعضای جامعه (از جمله حق امتیاز ، اشراف ، دیپلمات ها ، افراد بازرگان و بورژوازی) را از پاریس به استانبول منتقل می کرد ، از دهه 1880 آغاز شد تا اینکه این قطار سرویس متقابل استانبول را در سال 1977 متوقف کرد. تصمیم گرفت که یک موزه کوچک برای بزرگداشت شهرت قطار ضروری باشد.

موزه راه آهن استانبول

اسنادی را که مربوط به مراحل برنامه ریزی خط قطار است ، می بینید ، از جمله مواردی که مذاکره با سلطان را در مورد اینکه آیا وی راحت می تواند خط قطار را که از طریق باغ های قصرش طی می کند ، راحت کند ، پیدا خواهید کرد. همچنین موارد مصنوعی از قطار سریع السیر سابق در موارد شیشه ای ، و همچنین یک مانکن که با لباس اصلی هادی خالی شده است وجود دارد.

موزه راه آهن استانبول

پیانو و مبلمان قطار ، حتی یک میز ناهار خوری با ظروف نقره ای خوب ، همه در معرض نمایش هستند تا نشان دهند که واقعاً تمام امور چقدر خیالی بود. همچنین می توانید برخی از آثار باستانی کلاسیک فناوری راه آهن مانند تلگراف ، تابلو ، تلفن های میدانی و ساعت نگهبان را مشاهده کنید.

موزه راه آهن استانبول

یک قطعه از موتور نیز در معرض نمایش است که بازدید کنندگان بتوانند در داخل اتاق فرمان بایستند و با چرخ ها و دکمه ها بازی کنند و تصور کنند چه وظیفه دشوار ای بوده است که باید از هر لحاظ چنین سطح بالایی از لوکس را حفظ کرده است.

موزه راه آهن استانبول

وقتی مشغول بازدید از موزه هستید ، به سکو بروید و از رستوران Orient Express دیدن کنید ، جایی که از روزهای سفرهای واقعی از پاریس ، این منو تغییر زیادی نکرده است. این رستوران همچنین ملاقات قبلی برای روزنامه نگاران ، نویسندگان و سایر نامهای مطرح رسانه ها بین دهه 50 و 60 بود. این موزه هر ساله ده ها هزار بازدید کننده را به خود جلب می کند.

موزه راه آهن استانبول

نقشه و موقعیت جغرافیایی موزه راه آهن استانبول

درباره‌ی سارا علیزاده

همچنین ببینید

شهربازی بابالو در باشاک شهیر استانبول

شهربازی بابالو در باشاک شهیر استانبول شهربازی فعال بابالو (Babalu Aktif Eglence Parki)، یکی از …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 − 12 =