نمایشگاه بین المللی کتاب عربی استانبول

آغاز نمایشگاه بین‌المللی کتاب‌های عربی در استانبول

آغاز نمایشگاه بین‌المللی کتاب‌های عربی در استانبول

هفتمین دوره نمایشگاه بین‌المللی کتاب‌های عربی با حضور ناشرانی از 29 کشور جهان امروز در استانبول آغاز شد.

نمایشگاه بین المللی کتاب‌های عربی در شهر استانبول، امروز شنبه اول اکتبر 2022 آغاز به کار کرد تا دوستداران کتاب و کتابخوانی و به‌ویژه کتاب‌های عربی را در شهر استانبول ترکیه، کنار هم جمع کند.

این نمایشگاه با نظارت انجمن بین المللی ناشران کتاب های عربی، اتحادیه ناشران ترک و انجمن ناشران ترک، که انتظار می رود جمع کثیری بازدیدکننده داشته باشد، برگزار شده و تا 9 اکتبر جاری ادامه خواهد داشت.

بیش از 250 ناشر از 29 کشور از ترکیه، مصر، فلسطین، لبنان، سوریه، عراق، عربستان، کویت، سودان، الجزایر، قطر، امارات، ایران، آمریکا، اردن، تونس، مراکش، لیبی،ایرلند، اسپانیا، آلمان، ایتالیا،انگلستان و ازبکستان در این نمایشگاه حضور داشته و در منطقه «یشیل کوی» استانبول برگزار می شود.

همچنین هر روز در حاشیه این نمایشگاه سمینارهای فرهنگی، هنری، میزگردها، کنسرت‌ها و نمایشگاه‌های نقاشی برگزار خواهید شد.

محمد آگیر آکجا، هماهنگ کننده عمومی نمایشگاه کتاب، در افتتاحیه طی سخنانی از شروع به کار دوباره این نمایشگاه اظهار خرسندی کرد و اظهار داشت: این نمایشگاه با حضور بیش از 250 ناشر از 29 کشور برگزار شده و ما از ناشران و مشارکین استقبال و تشکر می‌کنیم.

مهدی الجمیلی، رئیس انجمن بین المللی ناشران کتاب‌های عربی نیز طی سخنانی اظهار داشت: نمایشگاه کتاب عربی در مرکز خلافت اسلامی در استانبول امروز آغاز به کار کرد که آن دارای معانی والای بوده و نشانه آن است که این شهر تبدیل به یکی از مراکز چاپ و توزیع کتب عربی شده است.

وی افزود: امیدواریم این نمایشگاه پل ارتباطی بین روشنفکران ترکیه و کشورهای عربی خواهد شد.

نمایشگاه امسال تحت عنوان «جهان بدون مرز» در مساحت 10 هزار متر مربع در مرکز نمایشگاهی استانبول برگزار شده و تا 9 اکتبر ادامه خواهد داشت.

درباره‌ی سارا علیزاده

همچنین ببینید

SCAFFOLDING & FORMWORK 2023

نمایشگاه بین المللی داربست و قالب استانبول

نمایشگاه بین المللی داربست، قالب، سکوهای متحرک و فن آوری های ساختمان های صنعتی استانبول …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.