400 هزار دلار ، حداقل ارزش ملک برای اخذ شهروندی ترکیه

400 هزار دلار ، حداقل ارزش ملک برای اخذ شهروندی ترکیه

حداقل ارزش ملک برای اخذ شهروندی ترکیه به 400 هزار دلار افزایش یافت

بر اساس شرایط جدید اخذ شهروندی استثنایی ترکیه که در روزنامه رسمی روز جمعه 13 می اعلام شده است، حداقل خرید اموال از 250 هزار دلار به 400 هزار دلار افزایش یافت. این تغییر که در پاراگراف دوم بند “ب” ماده 20 قانون اخذ شهروندی استثنایی برای خارجی ها صورت گرفته است، ماه آینده اجرایی خواهد شد.

بر این اساس، متقاضیان با خرید سند غیرمنقول به ارزش 400 هزار دلار و بیشتر به شرط درج عدم فروش و انتقال به مدت 3 سال و همچنین با خرید ملک با ویژگی های کاندوو و حق ارتفاع به همین ارزش و با شرایط مشابه که در نوتر رسمی به ثبت رسیده باشد، با استعلام وزارت شهرسازی و تغییرات اقلیمی ترکیه و حکم ریاست جمهوری شهروندی ترکیه را اخذ خواهند کرد.

در این راستا، بر اساس بند جدیدی (ف) که به این قانون افزوده شده است، از این پس افراد با سپرده گذاری حداقل 500 هزار دلار به مدت سه سال در صندوق‌های تعیین شده از سوی سازمان بازرسی و تنظیم بیمه و بازنشستگی ویژه هم از حق اخذ شهروندی برخوردار خواهند بود.

گفتنی است در نشست هیئت دولت در 12 آوریل 2022 به ریاست جمهوری رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه ایجاد افزایش در حداقل خرید اموال غیرمنقول از 250 هزار دلار به 400 هزار دلار مقرر شده بود.

درباره‌ی سارا علیزاده

همچنین ببینید

چرا استانبول را برای جراحی کاشت مو انتخاب کنیم؟

چرا استانبول را برای جراحی کاشت مو انتخاب کنیم؟

چرا استانبول را برای جراحی کاشت مو انتخاب کنیم؟ وقتی در هر خیابانی از استانبول …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه + 5 =