ایرانیان چه حسابهایی در ترکیه میتوانند افتتاح کنند ؟

در ابتدا باید اذعان کرد تنها بانکی که روند افتتاح حساب ،دریافت کردیت در آن برای ایرانیان به نسبت بانکهای دیگر ترکیه سهل تر می باشد، بانک زراعت میباشد .

در شهر ها حتی شعبات مختلف تفاسیر مختلفی ازقوانین  افتتاح حساب برای ایرانیان وجود دارد و مدیر بانک باتوجه به اختیارات میتواند نسبت به تسهیل این امور مساعدت کند .

حساب سپرده بدون مدت (لیر ترکیه)

هم به صورت شخصی و هم به نام شرکت قابل افتتاح است قابل دسترس به موجودی حسابتان در انواع شعب و عابربانک ها خواهید بود . می توانید از طریق شعب پرداختی قبوض ، اقساط و اجاره و … را به صورت

اتوماتیک فعال کنید در صورت وجود وجه در حدود 6000 دلار و با داشتن کد اقتصادی میتوانید این حساب را بدون داشتن اقامت برای کاربران اقتتاح کند .

کارت بانکی معمولی برای خرید از فروشگاهها و سایتهای ترک از طریق این کارت میسر می باشد .

حتی استفاده از این کارت در کشورهای همجوار نظیر امارات نیز ممکن است ولی برای خرید های اینترنتی از سایتهای اروپایی در سیستم ویزا  کارت و مستر کارت ثبت نشده است .

حساب سپرده بدون مدت (دلار یورو و …)

با افتتاح این حساب ارسال دلار از سراسر دنیا به حساب شما با شرایط ممکن است . در حال حاضر افتتاح این حساب برای ایرانیان منوط به داشتن اقامت و تایید سرپرست شعبه می باشد .

حساب سپرده مدت دار (لیر، دلار و..)

با پرداختی های کوچک و منظم می توانید آینده خود را برنامه ریزی کنید .

مقدار پس اندازتان را هرطور که مایل هستید بین یک تا سه ماه پرداخت تعیین کرده وهرماه یا هر سه ماه یکبار به میزان پس انداز خود اضافه می کنید و از میزان بهره سالیانه اینگونه بهره مند میشوید .  حداقل سه و

حداکثر ده ساله لیر ،دلار یا هر واحد پولی را می توانید پس انداز کنید این حساب با درصد بهره موجود در سال افتتاح حساب باز خواهد شد و هرسال با اعلام بهره سالیانه روی حساب اعمال خواهد شد .

در صورتیکه پرداخت ماهیانه –سه ماهیانه را پرداخت نکنید باقیمانده موجودی به حساب شما در سپرده بدون مدت واریز و حساب مدت دار بسته خواهد شد .

حساب سرمایه گذاری

برای ایرانیانی که خواهان دریافت سود از سپرده خود هستند، حساب سرمایه گذاری حسابی است که بصورت روزانه ،ماهیانه و سالبانه میتوانید این حساب را افتتاج نمایید و سود از 4 درصد تا 13 درصد میتواند متغیر

باشد .

منبع:

درباره‌ی سارا علیزاده

همچنین ببینید

حقوق اتباع خارجی که در ترکیه خانه می خرند!

حقوق اتباع خارجی که در ترکیه خانه می خرند! ترکیه در سال های اخیر به …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفده − 10 =