انواع مدارس ترکیه

۱.مدارس دولتی:

مدارس دولتی همانند مدارس ایران بوده، به این معنی که طبق مصوبه آموزش و پرورش تمام مدارس دولتی از یک سیستم آموزشی تعریف شده و مشخص پیروی میکنند و در تمام ترکیه از افراد ترک و غیره ترک هیچ گونه هزینه ای درطول تحصیل گرفته نمی شود.

فقط در بعضی موارد مدرسه کمک هزینه ناچیزی بنابه میل والدین دریافت می کند، که نهایتاَ این هزینه اجباری نمی باشد.

یکی از نکات بسیار مهم در مدارس دولتی این است که دانش آموز میبایست به مدرسه محل سکونت خود طبق اجاره نامه خانه مراجعه کند.

۲.مدارس خصوصی ترک:

مدارس خصوصی ترک همانند مدارس غیر انتفاعی ایران است، که این نوع مدرسه امکانات آموزشی بهتر و فعالیتهای متنوع تر از برنامه درسی دانش آموزان را داراست.

این فعالیتها میتواند شامل یک یا دو نوع زبان خارجه ، موسیقی، هنر و ورزش به صورت تخصصی تر و با امکاناتت بهتر از طرف مدرسه ارائه شود.

معمولاَ هزینه های مدارس خصوصی در ترکیه از سالیانه 20000لیر تا 50000 لیر بسته به نوع مدرسه و خدمات میباشد.

در مدارس خصوصی ترک زبان ،زبان تدریس و کتابها ترکی بوده و زبانهای خارجی دیگر به صورت تقویتی و بدون گرفتن هیچگونه هزینه اضافی به صورت درسهای فوق العاده به دانش آموزان ارائه می شود.

۳.مدارس بین الملل:

مدارس بین الملل در ترکیه همانند مدارس اروپاییست ،که بعضاَ این مدارس شعبه ای از مدارس خارج از ترکیه ، در ترکیه میباشند ، که اساساَ سیستم آموزشی آنها آمریکایی یا اروپایی بوده که از امکانات بسیار بالایی برخوردار میباشند .

زبان تدریس این نوع مدارس معمولاَ انگلیسی ، آلمانی و فرانسه بوده و زبان ترکی به صورت درسهای فوق العاده برای برقرار کردن ارتباط دانش آموز در محیط بیرون ارائه میشود .

هزینه های سالیانه این نوع مدارس معمولاَ بین ۲۵۰۰۰ دلار تا ۵۰۰۰۰ دلار به بالا میباشد .به طور مثال مدرسه بین المللی Istanbul international community school (IICS)یکی از بهترین مدارس بین الملل استانبول میباشد که در منطقه بیوک چکمجه واقع شده است. هزینه سالیانه این مدرسه ۳۲۲۰۰ دلار میباشد .

درباره‌ی سارا علیزاده

همچنین ببینید

چگونه خود را به زبان ترکی معرفی کنیم؟

چگونه خود را به زبان ترکی معرفی کنیم؟

چگونه خود را به زبان ترکی معرفی کنیم؟ یکی از اولین چیزهایی که در دوره‌های …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست − سیزده =