Poyrazköy

راهنمای سفر به روستای زیبای پویرازکوی استانبول

راهنمای سفر به روستای زیبای پویرازکوی استانبول

پویرازکوی(Poyrazköy) یکی از زیباترین و جذاب ترین روستاهای بسفر است که در انتهای جاده جنگلی تقریباً 14 کیلومتری بعد از بیکوز به سمت دریای سیاه در ساحل آناتولی بسفر واقع شده است که به دلیل طبیعت و ساحل دوست داشتنی خود مشهور است. این پل در کنار دریای سیاه پل یاووز سلطان سلیم قرار دارد.

پویرازکوی با ارائه یک زندگی در تماس با طبیعت، به دور از هرج و مرج استانبول، فضایی آرام را به بازدیدکنندگان خود ارائه می دهد. این منطقه کوچک با خیابان های باریک، طبیعت سرسبز و بافت تاریخی، شما را به سفری در زمان می برد.

پویرازکوی به ویژه با هوای پاک و چشم انداز باشکوه دریا جلب توجه می کند. در اینجا می توان با صدای مرغان دریایی از خواب بیدار شد و در ساعات اولیه صبح هنگام قدم زدن در کنار دریا، حرکت قایق های ماهیگیری را تماشا کرد. در عین حال تماشای بی نهایت دریای سیاه از تپه های منطقه لذتی متمایز دارد. مردم پویرازکوی که با ماهیگیری و کشاورزی امرار معاش می کنند به مهمان نوازی شهرت دارند.

مکان های دیدنی و فعالیت های پویرازکوی

پویرازکوی برای کسانی که می خواهند در محیطی آرام و به دور از شلوغی از تفریح ​​لذت ببرند، محیطی ایده آل را به بازدیدکنندگان خود ارائه می دهد. بازدیدکنندگان به خصوص در آخر هفته ها به اینجا می آیند تا اوقات خوبی را در ساحل کوچک جذاب پویرازکوی سپری کنند.

چشمگیرترین مکان برای بازدید در پویرازکوی قلعه پویراز است . این قلعه تاریخی مربوط به دوره عثمانی بر روی تپه ای مشرف به دریای سیاه قرار دارد و با چشم انداز باشکوه خود بازدیدکنندگان خود را مجذوب خود می کند. در اینجا می توانید با قدم زدن در میان خرابه های تاریخی، شاهد تاریخ باشید و از طبیعت لذت ببرید.

پناهگاه‌های ماهیگیری و قایق‌هایی که در امتداد ساحل ردیف شده‌اند، سیته‌ها و خانه‌های زیبای روستایی در دامنه‌ها جلب توجه می‌کنند.

پویرازکوی برای پیک نیک نیز ایده آل است. باغ ها و مناطق پیک نیک وجود دارد که می توانید یک پیک نیک روزانه عالی داشته باشید.

سواحل پویرازکوی

سواحل پویراکوی نیز در ماه های تابستان بسیار محبوب هستند. ساحل پویرازکوی با دریای تمیز خود مکانی ایده آل برای تعطیلات آخر هفته برای استانبولی ها است. در پویرازکوی 3 ساحل وجود دارد. دو سواحل سواحل مختلط هستند و همچنین یک ساحل خصوصی برای زنان به نام ساحل زنان پویرازکوی وجود دارد.

ساحل پویرازکوی یک ساحل شنی کوچک است که قبل از ورود به پویرازکوی در سمت چپ آن را خواهید دید. این ساحل که خیلی بزرگ نیست، دارای امکانات بزرگ و کوچک، رستوران و رختکن در اطراف خود است.

شما می توانید در اینجا شنا کنید زیرا این خلیج محافظت شده در برابر باد و جریان است. همچنین مکانی ایده آل برای لنگر انداختن قایق ها و قایق های تفریحی است.

مکان های غذا و نوشیدنی در پویرازکوی

پویرازکوی به خاطر رستوران های ماهی و غذاهای دریایی اش معروف است. می توانید ماهی تازه و غذاهای دریایی را در رستوران های کنار ساحل میل کنید. به خصوص Poyrazköy Balıkçısı با منوی وسیع و پیش غذا های خوشمزه در زمره مکان های مورد علاقه بازدیدکنندگان است.

باغ های چای نیز گزینه مناسبی برای رفع خستگی روز و گذراندن لحظاتی آرام هستند.

همچنین مشاغل کوچک خانوادگی در پویرازکوی وجود دارد که امکان چشیدن غذاهای محلی را فراهم می کند. در این مکان ها می توانید غذاهای تهیه شده با مرباهای خانگی، روغن زیتون و سبزیجات تازه را امتحان کنید.

نحوه دسترسی به روستای زیبای پویرازکوی

Anadolu Hisarı واقع در ساحل آناتولی بسفر، از طریق جاده Yeni Riva و جاده Anadolu Feneri تقریباً 33 کیلومتر از Üsküdar فاصله دارد. بعد از بیکوز و آنادولو کاواگی در سمت دریای سیاه می آید . فاصله بین اسکله بیکوز و پویرازکوی تقریباً 14 کیلومتر است.

کسانی که وسایل نقلیه شخصی دارند می توانند به راحتی با استفاده از ناوبری به آنجا برسند. تقریباً 4 کیلومتر پس از عبور از بیکوز. سپس باید علامت Poyrazköy-Anadolu Feneri را دنبال کنید. پس از پیچیدن از اینجا، می‌توانید با دنبال کردن جاده‌ای باریک و جنگلی به پویرازکوی و سپس فانوس دریایی آنادولو برسید.

عملی ترین و سریع ترین راه برای آمدن به پویرازکوی با وسایل حمل و نقل عمومی استفاده از اتوبوس های Poyrazköy-Kavacık İETT شماره 135 است که از Kavacık حرکت می کنند . این اتوبوس از بیکوز نیز عبور می کند.

حمل و نقل از طریق Kavacık

می توانید با استفاده از اتوبوس های IETT شماره 135 از Kavacık به Poyrazköy به آنجا بروید.

حمل و نقل از طریق Üsküdar

شما می توانید از Üsküdar با اتوبوس IETT شماره 15F به Beykoz بیایید و از Beykoz می توانید از اتوبوس شماره 135 IETT یا مینی بوس های Poyrazköy استفاده کنید.

حمل و نقل از طریق بیکوز

شما می توانید با استفاده از اتوبوس شماره 135 IETT یا مینی بوس به پویرازکوی از بیکوز به آنجا بروید.

برای آمدن مستقیم از طریق دریا به بیکوز می توانید از خدمات کشتی در خطوط شهری زیر استفاده کنید.

خط Anadolu Kavağı – Üsküdar (Anadolu Kavağı – Beykoz – Çubuklu – Kanlıca – Anadolu Hisarı – Çengelköy – Beylerbeyi – Üsküdar)

نقشه و موقعیت جغرافیایی روستای پویرازکوی 

درباره‌ی سارا علیزاده

همچنین ببینید

شهربازی بابالو در باشاک شهیر استانبول

شهربازی بابالو در باشاک شهیر استانبول شهربازی فعال بابالو (Babalu Aktif Eglence Parki)، یکی از …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

14 − چهارده =