استانبول، گران ترین شهر دانشجویی

استانبول، گران ترین شهر دانشجویی ترکیه

استانبول، گران ترین شهر دانشجویی ترکیه

پلتفرم ارزیابی املاک و مستغلات Endeska در ماه آگوست میانگین قیمت اجاره مسکن در شهرهای دانشجویی ترکیه را اعلام کرد. بالاترین میانگین اجاره مسکن مربوط به شهر استانبول با 17 هزار و 742 لیر است.

این گزارش نشان می دهد که در منطقه بشیکتاش استانبول که دانشگاه های مهم در آن حضور دارند، میانگین اجاره مسکن به بیش از 34 هزار لیر نیز می رسد.

پس از استانبول، آنتالیا با 16هزار و 303 لیر و ازمیر یا میانگین 14 هزار و 820 لیر در رده های بعدی بالاترین اجاره مسکن قرار دارند.

شهرهای ارزروم، ساکاریا و اسکی شهر از نظر مسکن برای دانشجویان مناسب تر است و می توان خانه هایی با اجاره کمتر از 10 هزار لیر در این شهرها پیدا کرد.

میانگین اجاره مسکن در منطقه تپه باشی اسکی شهیر که میزبان دانشگاه های مهم شهر است، 6هزار و 285 لیر برآورده شده است.

پس از زمین لرزه 6 فوریه، شهر آنکارا با هجوم مهاجران مواجه شد و اجاره مسکن افزایش چشم گیری پیدا کرد. در این شهر میانگین اجاره مسکن 13 هزار و 484 لیر است. اما در منطقه چانکایا به دلیل حضور 3 دانشگاه مهم اجاره بها تا 16 هزار لیر نیز بالا می رود.

در نهایت میانگین اجاره بها در قونیه 11 هزار و 725 لیر، در کوجائلی 11 هزار و 942لیر، در بورسا 11 هزار و 513 لیر و در ساکاریا هشت هزار و 997 لیر برآورد شده است.

درباره‌ی سارا علیزاده

همچنین ببینید

اصطلاحات ترکی استانبولی با گوش

اصطلاحات مرتبط با گوش در زبان ترکی استانبولی

آموزش 17 اصطلاح با کلمه “گوش” در ترکی استانبولی درسته کلمه kulak در زبان ترکی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × دو =