موزه گربه استانبول

موزه گربه استانبول

موزه گربه استانبول

نخستین موزه گربه استانبول به مناسبت روز جهانی حیوانات (4 اکتبر) در منطقه بشیکتاش افتتاح شد. این موزه همچنین نخستین موزه استانبول با موضوع حیوانات است.

در موزه گربه بشیکتاش، هرچیزی که مربوط به گربه باشد به چشم میخورد. از مجسمه موجودات افسانه ای گربه ای گرفته تا اسباب بازی و کمیک‌بوک و فیگورهای عروسکی با موضوع گربه در این موزه پیدا می شود.

موزه گربه استانبول

رضا آکپولات، شهردار بشیکتاش در مراسم افتتاحیه این موزه گفت: «ایده تاسیس موزه گربه از روز شروع به کار من در شهرداری وجود داشت و مدت ها بود که رویای آن را در سر می پروراندم. این موزه میزبان همه و به خصوص بچه ها است.»

موزه گربه استانبول

سونای آکین، بنیانگذار موزه هم در سخنرانی خود گفت: «حدود 30 سال پیش هنگام بازدید از موزه اسباب بازی نورنبرگ، متوجه شدم که این دنیای کودکان است که آینده بشریت را شکل می دهد. ما باید نسلی تربیت کنیم که به طبیعت، انسان و حیوانات عشق بورزد.»

موزه گربه استانبول

آکین درباره ایده اصلی تاسیس موزه گربه گفت: «ما گربه را انتخاب کردیم زیا در طول تاریخ تمدن، نزدیک ترین حیوانات به انسان بوده است. ما به دنبال تمام گربه ها تاریخ اسباب بازی، کمیک، داستان ها و قصه ها رفتیم. گردآوری اقلام این موزه 15 سال زمان برده است.»

موزه گربه استانبول
موزه گربه با همکاری شهرداری بشیکتاش ساخته شده و محل آن در ساختمان خدمات شهرداری بشیکتاش واقع در خیابان چیراغان است.

 

درباره‌ی سارا علیزاده

همچنین ببینید

İmzalı Müze

موزه «کتاب‌های امضا شده» در کوچک‌چکمجه استانبول

موزه «کتاب‌های امضا شده» در کوچک‌چکمجه استانبول شهرداری کوچک‌چکمجه استانبول از موزه کتاب های امضا …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × 5 =