حیوانات خیابانی استانبول

چگونه در ترکیه حیوان خیابانی را به سرپرستی بگیریم؟

چگونه در ترکیه حیوان خیابانی را به سرپرستی بگیریم؟

این روزها که هوای اکثر مناطق ترکیه سرد و برفی است، گربه ها و سگ های خیابان هم، گوشه ای رفته و کز کرده اند. آنها در سرما غذای کمتری پیدا کرده و بیشتر بیمار می شوند. یعنی این روزها همه شرایط مساعد است تا شما فکر کنید که چرا رفیقی دم دار به سرپرستی نگیرم؟

البته که فکر خوبی است و به لحاظ حقوقی هم دردسرهای زیادی ندارد.

دامپزشک‌های ترکیه می گویند که اگر چنین فکری دارید در آغاز باید باکتری های درونی و انگل ها را از بین ببرید و بعد به فکر آفت های پوستی آنها باشید. برای فهم نوع انگل ها نیز باید آنها را آزمایش کنید. البته این آزمایش چندان هم ارزان نیست. برای کشتن کک های روی پوست و موجودات نظیر آن چاره ای جز استفاده از دارو نخواهید داشت.

دامپزشک‌ های ترکیه می گویند که بیشتر موجودات خیابانی انگل و کک دارند. البته اگر آنها پیر شوند بدنشان می تواند با این موجودات خارجی سازگاری پیدا کند اما شما باز بهتر است آنها را آزمایش کنید. همچنین دامپزشک های ترکیه می گویند که به جز انگل و کک، مشکل دیگر شایع حیوانات خیابانی عفونت چشم است که باید به آن هم رسیدگی کنید.

گام بعدی شما پیدا کردن غذایی است که مناسب آنها باشد. کمتر به آنها شیر بدهید. آنها به ویتامین های بیشتری نیاز دارند. باید دقت داشته باشید که حیوانات در سن متفاوت نیازهای غذایی متفاوت دارند.

دامپزشک‌های ترکیه توصیه دارند که اگر آپارتمان نشین هستید، سگ های خیابانی را به سرپرستی نگیرید. چرا که آنها به آزادی خود عادت دارند و در محیط بسته خیلی زود افسرده میشوند. همچنین دامپزشک ها می گویند که سگ های خیابانی ترکیه دو بیماری بسیار شایع دارند، یکی ویروس پاروا و دیگری دیستمپر

بر اساس قوانین دولت ترکیه دامپزشک بعد از تایید سلامت دوست خانگی شما و تزریق واکسن های مربوطه کارت واکسن صادر کرده و برای دوست شما برگه های که نشانگر امور هویتی اوست را تنظیم می کند. همچنین شما باید در بدن دوست جدیدتان میکروچیپ قرار دهید تا بتوانید برای او شناسنامه بگیرد در غیر این صورت هیچ مدرک هویتی ای به دست نخواهید آورد.

بیشتر بخوانید:

      گربه های خیابانی استانبول

بردن حیوان خانگی به ترکیه و نکاتی که باید رعایت کنیم!

درباره‌ی سارا علیزاده

همچنین ببینید

چرا استانبول را برای جراحی کاشت مو انتخاب کنیم؟

چرا استانبول را برای جراحی کاشت مو انتخاب کنیم؟

چرا استانبول را برای جراحی کاشت مو انتخاب کنیم؟ وقتی در هر خیابانی از استانبول …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفده − 1 =