رشته طراحی طلا و جواهرات در ترکیه

رشته طراحی طلا و جواهرات در ترکیه

طراحی جواهرات در ترکیه بخشی از تاریخ این مرز و بوم است. طراحان طلا و جواهر نقش عمده ای در مناسبات جهانی ترکیه دارند. پس از ایتالیایی ها این طراحان ترکیه ای هستند که بازار جواهرات زینتی جهان را قبضه کرده اند. اگر چه زمان زیادی از داد و ستد طلا توسط تجار ترکیه باستانی گذشته است، اما هنوز هم طلا نقش تاثیرگذاری در ترکیه مدرن امروزی دارد.

بازار بورس فلزات گرانبهای استانبول در سال 1995 تاسیس شد. سال 2017 میزان واردات طلای ترکیه در ماه، به بالاترین نرخ در میان کشورهای دیگر رسید. طبق سیاست های اخیر حتی مردم عادی نیز ترجیح می دهند تا دارایی های خود را تبدیل به طلا و جواهرات گرانبها کنند.

طلای زرد محبوب ترین فلزات قیمتی برای پایه طراحی جواهرات در ترکیه است. حتی قشر عادی جامعه نیز با اینکه لباس های خاص و فاخر بر تن نمی کنند اما همیشه از انواع سرویس های طلا با سنگ های قیمتی در مناسبت های مختلف استفاده می کنند. همین امر موجب رشد و شکوفایی طراحی جواهرات در ترکیه شده است. در حال حاضر طراحی طلا و جواهر ترکیه، پس از ایتالیا در مقام دوم جهانی قرار دارد.


طراحی طلا و جواهرات در ترکیه

آیا می دانستید که یکی از رشته های پرطرفدار در کشور ترکیه ، رشته طراحی طلا و جواهر در ترکیه است؟ تحصیل در ترکیه برای رشته طراحی طلا و جواهر در ترکیه دارای اهمیت بسیار بالا و بازار کار ترکیه بسیار قوی می باشد، شما در این رشته می توانید درآمد میلیونی داشته باشید و به راحتی در مدت زمان کم با ارائه طرح های منحصر به فرد به کسب درآمد بالا دست پیدا کنید.

رشته طراحی طلا و جواهرات در ترکیه

رشته طراحی طلا و جواهر در ترکیه در دانشگاه های خصوصی ترکیه یا دانشگاه های بین المللی فرقی ندارد. تنها به میزان هنر شما بستگی دارد. از مزایای اصلی این رشته در کشور ترکیه این است که شما اگر به میزان بالایی از هنر دست پیدا کرده باشید . توانایی طراحی های منحصر به فرد را داشته باشید. حتی اگر در ترم اول دانشگاه خود نیز تحصیل کنید. می توانید طرح های خود را به شرکت های معتبر طلا و جواهر سازی به فروش برسانید و کسب درآمد بالا داشته باشید.

در کشور شرکت های بسیار زیادی وجود دارند که برای تولید طلا و جواهرات منحصر به فرد مشغول به کار هستند. تصور داشته باشید هر شرکت طرح های منحصر به فردی را دارند و از هر جواهر تنها یک عدد در دنیا تولید می کنند. به همین دلیل طرح شما در صورت منحصر به فرد بودن قابل اهمیت بوده و از ارزش بسیار بالایی برخوردار است.

بازار کار رشته طراحی طلا و جواهرات در ترکیه

این رشته از بهترین رشته های غیر پزشکی در ترکیه می باشد که در آمد بالایی دارد. تمامی شرکت های طلا و جواهر سازی در ترکیه رقابت سنگینی با یکدیگر دارند و همگی به دنبال طراح های خاص و با هنر بسیار بالا هستند. زیرا هر طرح خوب می تواند باعث تغییر جایگاه این شرکت ها باشد. همچنین هر شرکت دارای طراح های اصلی می باشد که به صورت شبانه روز در حال طراحی هستند و از درآمد میلیونی برخوردار هستند.

در صورتی که شما بتوانید هنر و سطح طراحی خود را به صاحب شرکت ثابت کنید به راحتی می توانید به عنوان طراح های اصلی شرکت طراحی طلا و جواهر در ترکیه شناخته شوید.

البته قابل ذکر نکته مهم درباره بازار کار رشته طراحی طلا و جواهر این است که شما نمی توانید برای چند شرکت طلا و جواهر سازی به صورت همزمان کار کنید. زیرا این کار ممنوع می باشد و در صورتی که صاحب شرکت از آن اطلاع پیدا کند. به دلیل از بین رفتن رقابت با شما قطع ارتباط کاری خواهد داشت.

میزان درآمد رشته طراحی طلا و جواهر در ترکیه

میزان درآمد رشته طراحی طلا و جواهر تنها به هنر شما بستگی دارد. در برخی از مواقع افرادی توانسته اند با ارائه یک طرح خاص در یک شبانه روز درآمد یک سال یک طراح عادی را به دست آوردند. تعداد بالای طراحی های شما قابل اهمیت نیست بلکه کیفیت و خاص بودن طراحی میتواند درآمد بسیار بالایی را برای شما به ارمغان آورد.

درباره‌ی سارا علیزاده

همچنین ببینید

جملات انگیزشی به زبان ترکی استانبولی

جملات انگیزشی به زبان ترکی استانبولی

جملات انگیزشی به زبان ترکی استانبولی .Başarıyı kutlayın موفقیت را جشن بگیرید.   Tarih yapmak …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 − هفت =