Deadline چیست و مهمترین آنها چه زمانی است؟

Deadline چیست و مهمترین آنها چه زمانی است؟

هنگامی که دانشجویی بخواهد برای پذیرش از دانشگاهی اقدام نماید در فرآیند اقدام خود به موضوعی به نام ددلاین (Deadline ) بر میخورد که توضیحات آن را در ادامه خواهیم داد.

ددلاین به معنی آخرین فرصت یا ضرب الاجل است که به دانشجو اجازه می دهد اپلیکیشن خود را به صورت آنلاین برای دانشگاه ارسال نماید. هر دانشگاه بسته به تصمیمات مدیران ارشد و زمان های شروع ترم و ددلاین های خود را دارند ولی عموما ددلاین ها در ماه های ژانویه و فوریه می باشند. فرد با ورود به سایت دانشگاه و رفتن به قسمت Apply now یا How to Apply از زمان ددلاین دانشگاه مد نظر مطلع گردد.
چنانچه فرد به پایان زمان بندی پذیرش جدید زمان از دست بدهد تا به ترم بعد برسد. این مساله برای افرادی که مشمول رفتن سربازی می شوند بسیار حائز اهمت است.

پس از پایان deal line دانشگاه دیگر اجازه ی پر کردن فرم های ارائه اپلیکیشن را نمی دهد و افراد می بایست تا باز شدن مجدد فرم های پذیرش صبر کند.
معمولا پس از پسته شدن فرم ها 3 ماه بعد از این امکان به افراد داده می شود تا از طریق سایت اقدام نمایند.
برخی از دانشگاه ها حتی اگر فرد مثلا برای ترم پاییز فرم اپلیکیشن را پر کرده باشند وررود و بررسی آن را به ترم بعد یعنی زمستان موکول می نمایند.

در برخی از دانشگاه ها خصوصا دانشگاه های انگلستان ممکن است دانشگاه حتی چند هفته بعد از شروع ترم نیز قسمت درخواست پذیرش خود را باز نگه دارند تا فرد بتواند در همان ترم شروع به تحصیل نماید پس بسیار مهم است که هنگام پذیرش از دانشگاه بحث ددلاین مورد توجه قرار گیرد.

از نکات حائز اهمیت در پر کردن فرم های اپلیکشن داشتن نمره ی IELTS می باشد. که هنگام پر کردن فرم آنلاین می بایست آن را ارئه دهند که برخی از دانشگاه ها این امکان را به فرد می دهند تا هنگام مصاحبه مدرک زبان مورد نیاز را آنجا ارائه دهند.

تقریبا همه ی دانشگاه ها خصوصا آمریکا و کانادا تاکید دارند قبل از ددلاین تاکید دارند قبل از ددلاین مدارک خود از جمله مدرک تحصیلی و ریز نمرات را ارائه دهند تا بتوان بر اساس آن به فرد پذیرش بدهند.
چنانچه نیاز به فرستادن اصل مدرک باشد می بایست زمان 5 تا 10 روز را برای رسیدن مدارک توسط DHL یا TNT مد نظر داشته باشید.
تاریخ ددلاین به معنای پایان همان روز تعیین شده می باشد یعن ساعت 24 همان روز به وقت محلی
افراد می بایست CV یا SOP خود را قبل از ددلاین حتما ارائه دهند ولی برای توصیه نامه شما بیشتر وقت دارید و حتی برای ارائه Recommendation letter شما می توانید 2 تا 3 هفته بعد از ددلاین برای پیگیری آن وقت دارید.
ددلاین ها بسار متفاوت هستند به طوری که مثلا برای ترم پاییز دانشگاه های کانادا 2017 شما زا دسامبر 2016 تا فوریه 2016 وقت دارید.
ترم پاییز از این جهت بسیار مهم است که تقریبا 80 درصد پذیرش دانشگاه ها در مقاطع فوق لیسانس و دکتری در این زمان می باشد.
هرچه از ابتدای دسامبر به سمت فوریه برویم ددلاین ها برای دانشگاه ها کمتر می باشد پس چنانچه قبل از اول دسامبر همه مدارک شما آماده باشد و شروع به دادن اپلیکیشن کنید گزینه های بیشتری برای انتخاب خواهید داشت.

درباره‌ی سارا علیزاده

همچنین ببینید

سفارش قهوه در کافه به زبان ترکی استانبولی

عبارات لازم برای سفارش قهوه در کافه به زبان ترکی استانبولی

سفارش قهوه در کافه به زبان ترکی استانبولی طعم و عطر دل‌انگیز «قهوه» (Coffee) و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

15 + 10 =