Aziziye Hamamı

حمام عزیزیه استانبول

حمام ترکی عزیزیه استانبول

حمام عزیزیه (Aziziye Hamamı) یک حمام ترکی است که در سمت آسیایی استانبول واقع شده است. این حمام ترکی واقع در کادیکوی، مکانی بسیار محبوب در منطقه آسیایی می باشد، که قدمت آن به قرن 19 باز می گردد.

این حمام تاریخی که در دهه 1860 در زمان سلطان عبدالعزیز ساخته شده است، با وجود تغییراتی در معماری، فضای تاریخی خود را حفظ کرده است. حمام عزیزیه یکی از حمام های مهم دوره عثمانی قرن نوزدهم به شمار می رود و همچنان در حال استفاده است.

حمام از دو بخش زنانه و مردانه تشکیل شده است. هر قسمت از حمام شامل اتاق سرد و گرم است. اتاق های رختکن و اتاق های استراحت نیز وجود دارد.

در سردخانه حمام عزیزیه از شما پذیرایی می شود و از شما می خواهند با حوله مخصوص لباس خود را عوض کنید. اتاق های رختکن مخصوصی وجود دارد که می توانید این کار را انجام دهید و همچنین می توانید تمام دارایی خود را در آنجا بگذارید. حوله خود را از آنجا خواهید گرفت. حوله بخشی اجتناب ناپذیر از تجربه شما در حمام ترکی است زیرا پوشاندن بدن شما ضروری است! دمای اتاق سرد معتدل است!

اتاق سرد به دنبال اتاق گرم قرار می گیرد – جایی که آماده سازی واقعی برای تجربه منحصر به فرد حمام ترکی شما آغاز می شود. در اینجا با کمک جریان بخار دما را تنظیم خواهید کرد. اقامت شما در اتاق گرم ضروری است زیرا به شما کمک می کند گرمای اتاق گرم را تحمل کنید. در حالی که در اتاق گرم هستید، می توانید یک فنجان نوشیدنی سنتی ترکی بخورید و استراحت کنید! کارکنان دستورالعمل‌های دقیقی را به شما می‌دهند که بعد از اتاق گرم چه می‌شود. اگر مشکل سلامتی دارید یا فکر می کنید در گرمای اتاق گرم حال خوبی ندارید باید به پرسنل اطلاع دهید و اجازه ورود به اتاق گرم را نمی دهند!

تجربه شما در اتاق گرم یک ماجراجویی واقعی است. این واقعا منحصر به فرد است و شبیه هیچ چیز دیگری در جهان نیست. شما روی یک سکوی گرد دراز خواهید کشید که می توانید در آن استراحت کنید و از انجام مراحل لذت ببرید. بدن شما شسته و پاک خواهد شد! همچنین می توانید از ماساژ صابونی که با صابون های سنتی ترکیه درست می شود استفاده کنید! همچنین بسیاری از گزینه های ماساژ دیگر مانند ماساژ لایه بردار، ماساژ عطری، ماساژ سنتی و غیره وجود دارد. همه آنها به شما احساس می کنند که در بهشت ​​هستید! در اتاق گرم، تیمی از متخصصان از وضعیت سلامتی شما مراقبت می کنند و در مورد بهترین روش ها به شما توصیه می کنند. شما واقعا از آن لذت خواهید برد!

بعد از اتاق گرم ممکن است به اتاق های استراحت بروید و چرت بزنید! این به شما احساس تازگی می دهد! شما همچنین می توانید یک دوش آب سرد بگیرید و بر روی سکو بازگردید! انتخاب با شما است!

این حمام که در آن می توانید فضای داخلی تزئین شده با کاشی های چشم نواز را ببینید، همه روزه در هفته بین ساعت 09:00 تا 23:00 به روی مردان و از ساعت 08:00 تا 18:30 برای زنان باز است. در حمام عزیزیه بخش های مختلفی وجود دارد و می توانید پس از سفر به کادیکوی در اینجا استراحت کنید.

نقشه و موقعیت جغرافیایی حمام عزیزیه استانبول

درباره‌ی سارا علیزاده

همچنین ببینید

İstanbul Kelebek Çiftliği

مزرعه پروانه استانبول، بهشت ​​پنهان استانبول

مزرعه پروانه استانبول، بهشت ​​پنهان استانبول مزرعه پروانه استانبول(Kelebek Çiftliği) با زیبایی بی نظیر و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 − یک =