فستیوال روزهای باستان شناسی اروپا در استانبول

فستیوال باستان شناسی اتحادیه اروپا در استانبول

فستیوال روزهای باستان شناسی اروپا در استانبول

فستیوال روزهای باستان‌شناسی اتحادیه اروپا (Avrupa Arkeoloji Günleri İstanbul’da) بین ۱۷ تا ۱۹ ژوئن، موسسه فرانسوی مطالعات آناتولی(IFEA) و انستیتو فرانسه استانبول(Français)، یک فستیوال باستان‌‌شناسی در محل انستیتو فرانسه در منطقه بی‌اوغلو استانبول برگزار خواهند کرد.

این فستیوال شامل پخش فیلم، ارائه و معرفی پروژه‌های باستان‌شناسی منطقه آناتولی و آتلیه‌هایی با موضوعات تاریخی به‌ویژه برای کودکان است. شرکت در تمام برنامه‌های این فستیوال رایگان اعلام شده است.

روزهای باستان شناسی ترکیه-اروپا که با همکاری 11 موسسه در مجموع تحت نظارت اتحادیه اروپا برگزار می شود، با برگزاری نمایشگاه، غرفه های کتاب در زمینه باستان شناسی، با هدف معرفی علاقه مندان به تاریخ یا صرفاً علاقه مندان به آنچه در پشت صحنه تحقیقات باستان شناسی اتفاق می افتد، برگزار می شود.

در طول این رویداد، مستند مرکز تحقیقات علمی فرانسه (CNRS) Taram-Kubi Speaks So، مکاتبات آشوری و The Dig از نتفلیکس نمایش داده می شود.

فستیوال روزهای باستان شناسی اروپا در استانبول

برنامه ها

نمایش فیلم

جمعه، 17 ژوئن، ساعت 18:30 تارام کوبی چنین می گوید، مکاتبات آشوری، سیسیل میشل و ونسا توبیانا-برون، 2020، سالن سینمای انستیتو فرانسوی استانبول

جمعه، 17 ژوئن، ساعت 19:15 مدیر پروفسور. مصاحبه با Cécile Michel، توسط Anaïs Lamesa و Martin Godon.

جمعه، 17 ژوئن، ساعت 20:30 حفاری، سایمون استون، 2021

دهکده باستان شناسی  19-17 ژوئن ساعت 10:00 – 18:00 Institut français

ترکی استانبولی – سالن روزهای باستان شناسی اروپا

هدف این نمایشگاه معرفی بازیگران برجسته دنیای باستان شناسی در ترکیه و پروژه های باستان شناسی تحت حمایت بودجه اروپایی و ترکیه ای با پانل های مشروح است.

گوشه انتشارات باستان شناسی – Institut français garden Istanbul

انتشارات اصلی در زمینه باستان شناسی و میراث فرهنگی در ترکیه، انتشارات خود را برای بزرگسالان و کودکان در غرفه هایی که در باغ مرکز فرهنگی فرانسوی استانبول در سراسر این رویداد برپا می شود، به فروش خواهند رساند.

کارگاه های آموزشی برای کودکان

فعالیت های سرگرم کننده در باغ Institut français Istanbul برگزار می شود و باستان شناسی را برای کودکان معرفی می کند. داوطلبان جوان باستان شناس این فرصت را خواهند داشت که علم سفال و سرامیک را بیاموزند.

 

نقشه و موقعیت جغرافیایی محل برگزاری فستیوال

 

درباره‌ی سارا علیزاده

همچنین ببینید

شهربازی بابالو در باشاک شهیر استانبول

شهربازی بابالو در باشاک شهیر استانبول شهربازی فعال بابالو (Babalu Aktif Eglence Parki)، یکی از …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × دو =