فستیوال جهانی جز آک‌بانک در استانبول

فستیوال جهانی جز آک‌بانک در استانبول

سی و دومین دوره فستیوال جهانی موسیقی جـز آک بانک استانبول (Akbank Caz Festivali) که یکی از با سابقه ترین رویدادهای هنری ترکیه محسوب می شود، از تاریخ ۲۴ سپتامبر تا ۹ اکتبر (02 الی 17 مهرماه 1401) میزبان گروه های داخلی و خارجی سبک جز در نقاط مختلف استانبول خواهد بود

در این دوره از فستیوال جز آک بانک که با حمایت آک بانک ترکیه برگزار می شود، بیش از ۱۲۰ هنرمند روی صحنه می روند. از چهره های شاخص این دوره از فستیوال میتوان به عبدالله ابراهیم پیانیست ۸۷ ساله اهل آفریقای جنوبی، گونزالو روبال کابا و آیمی نوویولا جزیستهای کوبایی و راوی کولترین ساکسوفونیست آمریکایی اشاره کرد.

طبق اعلام برگزارکنندگان این فستیوال، به مناسبت سی و دو سالگی ایـن رویداد، ۳۲ کنسرت در ۲۲ نقطـه مختلف استانبول ازجمله موزه گازهانه و مرکز هنری یلدلیرمنی درکادیکوی، مرکز هنری آک بانک و جزکلاب ناردیس در بیاوغلو و پلتفرم بابيلون شیشلی اشاره کرد.

به گزارش پایگاه خبری دیلی صباح، هاگان بینباشـگیل مدیر عامل اک جانک درباره این فستیوال توضیح داد: «فستیوال جزاک بانک یکی از مشهورترین رویدادهایی است که وقتی در مورد موسیقی جز ترکیه صحبت می کنیم به ذهن خطور می کند. این فستیوال نه تنها میزبان چهره‌های مهم جز از سراسر جهان بوده، بلکه هنرمندان جوانی را هم معرفی کرده است. فستیوال جـز آک بانک تا به امروز میزبان بیش از ۵ هزار جزیست در ۸۰۰ کنسرت بوده که در حضور ۵۰۰ هزار مخاطب اجرا شده است».

اطلاعات بیشتر از فستیوال Akbank Caz

درباره‌ی سارا علیزاده

همچنین ببینید

شهربازی بابالو در باشاک شهیر استانبول

شهربازی بابالو در باشاک شهیر استانبول شهربازی فعال بابالو (Babalu Aktif Eglence Parki)، یکی از …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نه + چهارده =