4 رشته ی مناسب استخدامی در ترکیه

برای استخدام در ترکیه چه رشته‌هایی مناسب‌ترهستند؟
پیدا کردن کار در ترکیه دشوار اما ممکن است. تنها کافی است اطلاعات و سطح زبان ترکی خود را افزایش دهید. برای استخدام در ترکیه نیز مانند همه جای دنیا آن‌چه که حرف اول را می‌زند تخصص شما است. در این زمینه باید از رقیبان‌تان قوی‌تر ظاهر شوید تا کارفرمای ترک شما را به آن‌ها ترجیح دهد. در ادامه رشته‌هایی را به شما معرفی می‌کنیم که برای استخدام در ترکیه پتانسیل مناسبی دارند.

هنر
اگر هنری را به طور تخصصی می‌دانید شانس این را دارید که علاوه بر شانس‌های استخدام در ترکیه، کار مستقل خود را در این کشور داشته باشید. در بیشتر شهرهای ترکیه بازارچه‌هایی وجود دارد که شما می‌توانید کارهای هنری خود را در آن‌ها ارائه کنید. به ویژه اگر این هنر خاص و متفاوت باشد، قطعا مشتریان خود را پیدا خواهید کرد. آموزش این هنرها نیز فرصت شغلی خوبی برای شما خواهد بود.

آموزش ساز تخصصی، برگزاری نمایشگاه کوچکی از دست‌سازه‌ها یا نقاشی‌هایتان و عکاسی تخصصی، همگی می‌تواند گزینه‌های مناسبی برای شما باشد.

امور مالی
حسابداری از آن شغل‌هایی است که اگر در آن حرفه‌ای باشید می‌توانید خیلی زود شغل مناسبی پیدا کنید. از آن‌جایی که خرید و فروش انواع اقلام و به خصوص پوشاک بازار خوبی در ترکیه دارد، حتی اگر حسابداری هم ندانید، می‌توانید به عنوان صندوق‌دار در ترکیه استخدام شوید. از ساده‌ترین مغازه‌ها گرفته تا فروشگاه‌های زنجیره‌ای بزرگ در ترکیه، همگی به صندوق‌دار نیاز دارند.

زبان‌های خارجی
یکی از کارهایی که برای استخدام در ترکیه می‌توانید روی آن حساب ویژه‌ای باز کنید تدریس زبان است. این زبان در بهترین حالت، زبان انگلیسی است. مردم ترکیه نیز مانند بیشتر مردم آسیا به دنبال یادگیری زبان انگلیسی هستند. البته در زمینه تدریس انگلیسی رقیبان هم، مانند فرصت‌ها، زیاد هستند. اما اگر زبان دیگری مثل فرانسه یا روسی بدانید، رقیبان و فرصت‌ها کمتر، اما حقوق بیشتری خواهید داشت.

ورزش
فرقی ندارد که رشته تحصیلی شما تربیت بدنی بوده باشد یا به صورت آزاد (اما حرفه‌ای) ورزشی را دنبال کرده باشید. در هر دو حالت، می‌توانید به باشگاه‌های ورزشی مراجعه و رزومه‌تان را ارائه کنید. حتی اگر سرمایه خوبی داشته باشید می‌توانید باشگاه شخصی خود را افتتاح کنید. فراموش نکنید که برای افتتاح باشگاه شخصی، مانند ایران، نیازمند مدرک معتبر بین‌المللی هستید.

درباره‌ی سارا علیزاده

همچنین ببینید

بهترین کالاهای وارداتی از ترکیه

بهترین کالاهای وارداتی از ترکیه با حداقل سرمایه

بهترین کالاهای وارداتی از ترکیه با حداقل سرمایه واردات از ترکیه به ایران در سال‌های …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

6 + 20 =