معرفی دانشگاه های انگلیسی زبان استانبول

معرفی دانشگاه های انگلیسی زبان استانبول

دانشگاه های انگلیسی زبان استانبول

امروزه کشور ترکیه تبدیل به یکی از بهترین مقاصد مردم خاورمیانه جهت مهاجرت است. یکی از این اهداف ادامه‌ی تحصیل در کشور ترکیه می‌باشد؛ بنابراین در اولین اقدام باید جهت مطلع شدن از دانشگاه‌های این کشور گام بردارید. نکته‌ی اصلی در این رابطه زبان انتخابی شما حین تحصیل در کشور ترکیه است. در ترکیه علاوه بر دانشگاه‌های ترکی زبان، دانشگاه‌های بین المللی انگلیسی زبان در سطح بالای علمی نیز وجود دارند، که اگر از تسلط بر زبان ترکی عاجز هستید می‌توانید با انتخاب این دانشگاه‌ها و گرفتن پذیرش از آن ها، ادامه‌ی تحصیل خود را به زبان انگلیسی آغاز کنید.

دانشگاه های استانبول قدمتی بسیار زیاد دارند. در نظر داشته باشید که استانبول یکی از شهرهای بسیار قدیمی ترکیه و همچنین جهان است که سال های متوالی علمدار علم و ادب در جهان محسوب می شده است. استانبول مرکز فرهنگی ، هنری، سیاسی و اجتماعی ترکیه محسوب می شود. که از طرف دیگر می توان گفت امکانات بسیار زیادی را در زمینه آموزش در اختیار متقاضیان قرار می دهد. به همین دلیل هر ساله تعداد زیادی از اتباع خارجی اقامت در ترکیه و یا اخذ شهروندی ترکیه را انتخاب می کنند.

استانبول را می توان میزبان بیشترین دانشگاه ها در ترکیه دانست. از بین آنها دانشگاه های انگلیسی زبان استانبول نه تنها در خود ترکیه بلکه در دنیا توانسته اند شهرت جهانی داشته باشند. دوره های انگلیسی نه تنها در دانشگاه های دولتی ترکیه بلکه در دانشگاه های خصوصی ترکیه نیز برگزار می شوند. تقریبا می توان عنوان کرد از 30٪ تا 100٪ از دوره ها در این دانشگاه ها می تواند انگلیسی باشد. استانبول سرا در این مقاله به تحصیل در ترکیه در دانشگاه های انگلیسی زبان استانبول می پردازد با ما همراه باشید.

دانشگاه های دولتی انگلیسی زبان استانبول

معرفی دانشگاه های انگلیسی زبان استانبول

دانشگاه بوغازیچی Boğaziçi Üniversitesi

دانشگاه بوغازیچی استانبول را می توان یکی از قدیمی ترین دانشگاه های ترکیه نامید که قدمتی بالغ بر 150 سال دارد. در این دانشگاه تمام دوره ها به زبان انگلیسی برگزار می گردد. البته لازم است بدانید شرایط ورود به این دانشگاه بسیار سخت می باشد و در واقع می توان اذعان کرد این دانشگاه در رنکینگ دانشگاه های ترکیه رتبه بسیار بالایی را به خود اختصاص داده است. شاید یکی از دلایل موفقیت این دانشگاه را بتوان شرایط بسیار سخت آن برای پذیرش دانشجویان در مقاطع مختلف در نظر گرفت.

دانشگاه بوغازیچی استانبول

بر اساس آمارها بالغ بر 1000دانشجو در ترکیه و خارج از ترکیه این دانشگاه را به عنوان انتخاب اول خود ترجیح می دهند. علاوه بر موقعیت علمی این دانشگاه از نظر موقعیت جغرافیایی در یکی از زیباترین مناطق استانبول واقع شده است. این دانشگاه با دارا بودن امکانات اجتماعی و آموزشی با کیفیت بالا در میان تمام دانشگاه به عنوان دانشگاه برتر شناخته می شود.

این دانشگاه هر ساله پذیرای 15000 دانشجوی خارجی و داخلی در 4 دانشکده، 6 انیستیتو، 2 موسسه آموزش عالی، 18 مرکز تحقیقاتی و پژوهشی و 28 دانشکده می باشد.

علاوه بر دوره های انگلیسی، فرانسوی و آلمانی نیز در دانشگاه تدریس می شود.

دانشگاه استانبول İstanbul Üniversitesi

دانشگاه استانبول، که محوطه اصلی آن در میدان بایزید قرار دارد بیش از 20 سال قدمت دارد که دانشکده های مختلف آن در بخش های مختلف شهر فعالیت پراکنده شده است. 55 هزار دانشجو آموز و بیش از 5 هزار سخنران دانشگاه استانبول در دو زبان مختلف، از جمله آموزش و پرورش ترکی و انگلیسی فرصت ها را فراهم می کند.

این مرکز با 17 دانشکده، 12 انیستیتو ، سالن های کنسرت متنوع و مراکز تحقیقاتیبسیار ارزشمند ، دانشکده های مختلف توانسته است تمام دوره های خود را به زبان انگلیسی آموزش دهد. یعنی 100٪ دوره ها را به زبان انگلیسی ارائه می دهد.

دانشگاه استانبول

دانشگاه فنی استانبول (İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ

دانشگاه فنی استانبول بالغ بر 240 سال قدمت دارد و در شهر استانبول واقع شده است. این مرکز یکی از موفق ترین مراکز فنی در زمینه مهندسی و معماری در ترکیه و اروپا می باشد که دارای 4 کمپ متفاوت می باشد.
ITU با بیش از 25 هزار دانش جو، 13 دانشکده و 6 انیستیتو یکی از دانشگاه هایی می باشد که تمام دروس خود را به زبان انگلیسی ارایه می دهد. در بخش های دیگر و مراکز پژوهشی وابسته به این دانشگاه نیز تمام دوره ها به زبان انگلیسی ارایه می شود.

دانشگاه فنی استانبول

دانشگاه مارمارا Marmara Üniversitesi

دانشگاه مارمارا استانبول در هر دو قسمت آسیایی و اروپایی دارای کمپ های مختلفی می باشد. این دانشگاه با قدمتی 125 ساله یکی از بهترین دانشگاه های استانبول به حساب می آید. در واقع می توان اذعان کرد این دانشگاه با 8 دانشکده مختلف که در سطح شهر گسترده شده است از سیستم های آموزشی مدرن و با کیفیت بالا برای ارایه دروس به دانشجویان استفاده می کند. دانشگاه مارمارا از دانشگاه های چند زبانه در ترکیه محسوب می شود که زبان اصلی تدریس در آن انگلیسی می باشد. مثلا دوره های دانشکده های اقتصاد ، اداری، پزشکی، مهندسی، دندانپزشکی و داروسازی به طور کامل به زبان انگلیسی و همچنین بنا به درخواست دانشجویان می تواند به زبان آلمان، فرانسوی و روسی ارایه شود.

دانشگاه مارمارا استانبول

دانشگاههای خصوصی انگلیسی زبان استانبول

معرفی دانشگاه های انگلیسی زبان استانبول

دانشگاه کادیر حاص Kadir Has Üniversitesi

دانشگاه کادیر حاص را می توان یکی از قدیمی ترین دانشگاه های خصوصی در ترکیه دانست که در منطقه ی قدیمی استانبول به نام بالات واقع شده است. دانشگاه کادیر حاص دارای دو کمپ در قسمت اروپایی استانبول می باشد و تمام دوره های خود را به خصوص در رشته های کسب و کار، اقتصاد، روابط بین الملل و ارتباطات به زبان انگلیسی ارایه می کند.

دانشگاه کادیر حاص استانبول

دانشگاه کوچ Koç Üniversitesi

دانشگاه کوچ استانبول در سال 1993 تأسیس شد و قدیمی ترین دانشگاه خصوصی ترکیه به حساب می آید. تمام دوره ها در این دانشگاه به زبان انگلیسی ارایه می شود. این دانشگاه نه تنها یکی از بهترین دانشگاه های انگلیسی زبان استانبول بلکه دارای رتبه برتر در رنکینگ دانشگاه های ترکیه می باشد. بنابراین اگر به دنبال تحصیل در بهترین دانشگاه ترکیه هستید باید در جلب پذیرش این دانشگاه تلاش کنید. این دانشگاه دارای ۵۵۰۰ دانشجو بوده که تعدادی از آن‌ها دانشجویان خارجی می‌باشند. این دانشگاه دارای رشته‌های مختلفی از جمله علوم اجتماعی، اقتصاد، علوم انسانی، مهندسی، پزشکی و … می‌باشد. لازم به ذکر است حدود ۹۶ درصد از دروس این دانشگاه به زبان انگلیسی تدریس می‌شود. از محاسن تحصیل در این دانشگاه اعطای بورسیه به دانشجویان آن است و تقریبا ۱۴ درصد از دانشجویان، از این بورسیه‌ها بهره‌مند می‌شوند.

دانشگاه کوچ استانبول

دانشگاه یدی تپه Yeditepe Üniversitesi

دانشگاه یدی تپه استانبول،در سال 1996 آغاز به کار نمود. در یک زمان کوتاه به یکی از موفق ترین دانشگاه ها تبدیل شد. تمام دوره های این دانشگاه عمدتا به زبان انگلیسی می باشد.

دانشگاه یدی تپه استانبول

دانشگاه باهچه شهیر Bahçeşehir Üniversitesi

مهمترین هدف دانشگاه باهچه شهیر جذب دانشجو از تمام دنیا می باشد. این دانشگاه توانسته است آموزش با کیفیت بالا را با هزینه های پایین برای دانشجویان خارجی در استانبول ممکن سازد. به طور عمده تمام دوره ها به زبان انگلیسی ارایه می شود و به طور خاص، دانشجویان دانشکده های معماری و مهندسی همه باید به زبان انگلیسی مسلط باشند.

دانشگاه باهچه شهیر استانبول

دانشگاه سابانجی Sabancı Üniversitesi

دانشگاه سابانجی استانبول نیز یکی از بهترین دانشگاه های ترکیه به حساب می آید. از سال 2000 میلادی این دانشگاه به طور رسمی کار خود را شروع کرد. سیستم آموزشی این دانشگاه با سبک لیبرال اداره می شود. تمام دوره ها و درس ها در این دانشگاه به زبان انگلیسی ارایه می شود.

دانشگاه سابانجی استانبول

درباره‌ی سارا علیزاده

همچنین ببینید

جملات انگیزشی ترکی استانبولی

جملات انگیزشی ترکی استانبولی

جملات انگیزشی ترکی استانبولی Yenemeyeceğiniz tek kişi asla pes etmeyen birisidir تنها کسی که نمیتونید …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.