۹ چیزی که مردم ترکیه را عصبانی می کند

۹ چیزی که مردم ترکیه را عصبانی می کند

مردم ترکیه به خونگرمی و داشتن برخورد دوستانه در میان توریستان تور ترکیه معروف اند. عصبانی کردن اهالی مهربان ترکیه راحت نیست، اما بعضی کارها هستند که ممکن است اهالی ترکیه به آنها واکنش بدی نشان دهند و شاید بتوان گفت که چند نکته از خط قرمز های اهالی ترکیه محسوب می شود. بنا براین، در طول سفر با تور ترکیه و گشت و گذار در مکان های دیدنی و توریستی ترکیه هرگز مرتکب این ۹ اشتباه نشوید. 

۱.پوشیدن لباس نا مناسب در مساجد ترکیه

زمانیکه به بازدید از یکی از مساجد استانبول می روید، می بایست به نوع پوشش خود توجه بیشتری داشته باشید. توجه کنید که حتما برای بازدید از مساجد ترکیه لباس مناسب و ساده ای بر تن داشته باشید، برای بانوان لباسی پوشیده، به گونه ای که شانه ها و پاها پوشیده باشد، علاوه بر این، در ترکیه نیز همانند ایران برای بازدید از مساجد، بانوان موظف اند موهای خود را بپوشانند. فراموش نکنید که کفش های خود را پیش از ورود به مساجد در آورید. 

۲.نمایش عشق در خیابان و مکان های عمومی ترکیه

فرهنگ مردم ترکیه نزدیک به مردمان کشور عزیز خودمان است، اهالی ترکیه مردم مذهبی و مسلمان هستند و عشق و محبت بین زوجین درمکان های عمومی مسئله ای ناخوشایند در جامعه ترکیه محسوب می شود. بنابراین در طول سفر ترکیه، به هنگام بازدید از شهر های زیبای ترکیه، مخصوصا در محله های مذهبی تر حتما لحظات عاشقانه خود را به خلوت خصوصی خود ببرید تا مورد رفتار ناخوشایند قرار نگیرید. 

۳.باقی گذاشتن غذا در بشقاب

در ترکیه باقی گذاشتن غذا در بشقاب بدین معناست که شما از غذا لذت نبردید و کارکنان رستوران یا میزبان شما مقصر شناخته می شوند. اگر خیلی سیر هستید و نمی توانید بشقاب غذایتان را کامل بخورید، برای جلو گیری از سوء تفاهم، بگویید که سیر شدید و دیگر نمی توانید بخورید. با این حال، خوردن همه غذا داخل بشقاب کاری بهتر و پسندیده تر است.

۴.نادیده گرفتن ماه رمضان در ترکیه

در ترکیه نیز همانند کشور عزیزمان ماه مبارک رمضان برگزار می شود و به مدت یک ماه خوردن و آشامیدن در مکان های عمومی ممنوع می شود. اگر در طول ماه مبارک رمضان به ترکیه سفر می کنید، مهم نیست که از اهالی کشور ترکیه باشید و یا توریست خارجی، به عنوان احترام به مردمان روزه گیر شهر می بایست در سطح شهر از طلوع آفتاب الی غروب آفتاب چیزی نخورید و نیاشامید. 

۵.هنگام وارد شدن به منزل دیگران در ترکیه

پیش از این به این موضوع اشاره کردیم که برای وارد شدن به مساجد ترکیه می بایست کفش های خود را از پا درآورید، اما حال باید اضافه کنیم که باکفش نمی توانید وارد خانه کسی در ترکیه شوید. در طول سفر ترکیه اگر برای صرف یک فنجان قهوه ترک یا باقلوای ترکیه شدید، این فرصت را از ندهید و حتما قبول کنید، اما فراموش نکنید که پیش از دخول به خانه فرد مهمان نواز کفش های خود را از پای درآورید. 

۶.بی احترامی به مصطفی کمال آتاتورک – Mustafa Kemal Atatürk

در طول سفر ترکیه، به هنگام گشت و گذار در مکان های دیدنی شهر های بزرگ، حتما مجسمه آتاتورک، موسس جمهوری ترکیه، را در سطح شهر خواهید دید. آتاتورک در تاریخ ترکیه نقش مهمی داشته و مردم ترکیه بسیار او را گرانقدر و محترم می شمارند، از این رو، هرگز با شخصیت آتاتورک در ترکیه شوخی نکنید و در طول سفر راجبه او صحبت نکنید چرا که مردم ترکیه بسیار حساس و نسبت به او به شدت متعصب اند. 

۷.آداب معاشرت اهالی ترکیه

اهالی ترکیه نیز همانند دیگر مردمان هر ملت و قومیتی دارای قوانین معاشرتی به خصوص خود است، رسومات و آداب معاشرت اهالی ترکیه بسیار شبیه به خودمان است که اگر در طول سفر به ترکیه به آنها دقت کنیم، در میان آنها عزیز تر خواهیم بود و با آغوشی باز از ما استقبال می کنند. برای مثال اگر به خانه فردی از اهالی ترکیه دعوت شدید، فراموش نکنید که برخواستن به پای بزرگ تر ها، خانم باردار از قوانین احترام در این کشور است. نکته ای دیگر اینکه کمک کردن به تمیز کردن میز غذا پس از صرف نهار و یا شام نیز از چیز هاییست که ادب شما به صاحب خانه را می رساند.

۸.عکاسی از اهالی ترکیه بدون کسب اجازه

در طول سفر ترکیه، مکان های دیدنی زیادی وجود دارد که شاید برای لنر دوربین شما موضوعی جذاب و جالب به نظر برسد، اما هنگام عکاسی در این کشور دیدنی و زیبا فراموش نکنید که اهالی شهر ها دوست ندارند بدون اجازه از آنها عکس گرفته شود. پیش از آنکه از کسی، مخصوصا بانوان ترکیه، عکس بگیرید، حتما کسب اجازه کنید و آنها را مطلع سازید. 

۹.صحبت در رابطه با سیاست در سفر به ترکیه

سفر جای صحبت های سیاسی نیست، در طول سفر به ترکیه هرگز در مکان های عمومی در رابطه با سیاست صحبت نکنید چرا شاید افرادی باشند که با نظر شما مخالف باشند و خوب سفر جای مجادله و بحث نیست. بنابر این، با توجه به تعصبی بودن اهالی ترکیه حتی اگر مخالف سیاست های ترکیه هستید، در طول سفر از بحث های سیاسی دوری کنید و تنها در جمع دوستانه خود از سیاست صحبت کنید.

درباره‌ی سارا علیزاده

همچنین ببینید

نگاه مردم ترکیه به واقعه عاشورا

محرم در ترکیه؛ از برگزاری تعزیه ۳۰۰ هزار نفری تا زینبیه استانبول محبت اهل بیت …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16 + چهار =