اقامت نوزاد متولد ترکیه

در کشور ترکیه محدودیتی برای زایمان و تولد کودکان خارجی وجود ندارد و هر کس می تواند در صورت تمایل، به راحتی زایمان خود را در بیمارستان های دولتی یا خصوصی ترکیه انجام دهد.

هزینه ی زایمان در ترکیه بسته به دولتی یا خصوصی بودن بیمارستان و نوع عمل (طبیعی یا سزارین) متفاوت است.

هزینه‌ی زایمان در استانبول به صورت طبیعی در بیمارستان های دولتی و خصوصی با کیفیت متوسط از 3000لیر برای زایمان طبیعی شروع میشود.

هزینه‌ی سزارین در ترکیه از 5000 لیر شروع می شود و در برخی از بیمارستان های خصوصی با کیفیت، بین 10-14 هزار لیر ادامه دارد.

در ترکیه برای افراد خارجی که به واسطه‌ی اجازه کار از بیمه ی دولتی برخوردارند امکان استفاده از بیمه زایمان و بارداری وجود دارد.

همسر کسی که بیمه دولتی دارد می تواند از مزایای بیمه  در تمامی خدمات قبل و بعد زایمان استفاده کند. با داشتن بیمه SSK  زایمان طبیعی در بسیاری از بیمارستان های دولتی ترکیه  رایگان است.

در غیر این صورت هیچ کدام از شرکت های بیمه خدمات زایمان و بارداری را برای افراد خارجی ارایه نمی دهند. باید توجه داشته باشید که برای استفاده از خدمات بیمه در مواردی چون جراحی های تخصصی پزشکی

بایستی حداقل نه ماه زودتر از موعد عمل، اقدام به ثبت بیمه نماید.

گرفتن اقامت ترکیه با بدنیا آمدن بچه در ترکیه در صورتیکه یکی از والدین شهروند ترک باشند امکان پذیر است در غیر این صورت با تولد نوزاد در ترکیه اقامت به تنهایی امکان پذیر نمی باشد و میشود گفت که حق اقامت

در ترکیه به صورت خاکی نیست بلکه به صورت نسبتی و ریشه ای از پدر و مادر است.

بنابراین اگر کودک شما در خاک ترکیه متولد شود برخلاف کشورهای آمریکا و کانادا، که بلافاصله حق تابیعت به کودکان متولد شده اعطا میشود، تنها محل تولد کودک ترکیه خواهد بود و شناسنامه ی کودک مانند  افراد

خارجی است و به تبع آن حق اقامت نیز برمبنای حق اقامت پدر و مادر خواهد بود.

بعد از تولد نوزاد در ترکیه بایستی ظرف مدت یک ماه، نسبت به اخذ اجازه اقامت ترکیه برای نوازد به صورت جداگانه و از طریق اداره ی امنیت اقدام کنید.

مدارک لازم برای ثبت نام کودک در اداره مهاجرت و تقاضای اقامت در ترکیه :

اقامت هر دو طرف والدین ( پدر و مادر ) و اسناد هویتی آنها

گواهی ازدواج والدین

گواهی رسمی تولد کودک در ترکیه

فرم در خواست اقامت نوزاد در ترکیه

پرداخت هزینه های ثبت نام

با توجه به قوانین ترکیه در این خصوص اخذ تابعیت ترکیه یا حق شهروندی ترکیه با تولد فرزند واز طریق شناسنامه ی ترکیه  امکان‌پذیر نیست.

درباره‌ی سارا علیزاده

همچنین ببینید

10 دلیل اصلی برای زندگی در استانبول چیست؟

10 دلیل اصلی برای زندگی در استانبول چیست؟

10 دلیل اصلی برای زندگی در استانبول چیست؟ استانبول شهری باشکوه است که در یکی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 + 20 =