استانبول رنگارنگ

استانبول رنگارنگ

عکس های معمول از استانبول همیشه کلیشه ای هستند، عکس هایی از مساجدی با مناره های بلند، کاخ های پرشکوه، خیابان های قدیمی، بازارها و مرغ های دریایی تنگه ی بسفر. بدون شک امپراطوری عثمانی با معماری باشکوه خود، تأثیر ماندگاری در افق این شهر گذاشته است، اما قسمتی از استانبول هست (بخشی مدرن) که کمتر کسی آن را دیده است. یک معمار و عکاس ۳۲ ساله به نام ینر تورون این قسمت ناشناخته ی را در عکس های خود ثبت کرده و در صفحه ی اینستاگرام خود به اشتراک گذاشته است.

ینر تورون به واشنگتن پست میگوید:
انگیزه ی اصلی من ثبت جاهای متفاوت و کمتر شناخته شده ی استانبول بود تا از نگاه یک بعدی و شرق شناسی به این شهر فاصله بگیرم. من شروع کردم به دنبال خطوط مستحکم، رنگ.های باطراوت و الگوهای هندسی گشتن. به نظر من افزایش تنوع مناظر به درک بهتر از این شهر، هم در چشم بینندگان و هم در چشم من کمک می.کند. حتی ساکنان قدیمی این شهر نیز باور نمی.کنند که این عکس ها از شهری گرفته شده باشد که آن ها زندگی می کنند.

تورون معمولا برای گرفتن عکس هایی با رنگ های شاد و باطراوت به مناطق صنعتی و در حال توسعه ی محله های شهر می رفت و آنجا همان خطوط، رنگ ها و هندسه ی مدرنی را پیدا می کرد که دنبالش بود. متأسفانه این مکان ها به آسانی پیدا نمی شوند، چون اکثر ساختمان های جدید به رنگ خاکستری و کسل کننده هستند. او گفت: من بیشتر اوقات فراغتم را برای پیدا کردن این مکان ها می گذراندم، این کار شبیه پیدا کردن گنج است.

Ooops.. Short-code related layout not found!

درباره‌ی زهرا پیغامی

همچنین ببینید

استانبول از قدیم تا امروز

ویدیو: استانبول از قدیم تا امروز

ویدیو: استانبول از قدیم تا امروز استانبول، یکی از زیباترین و قدیمی ترین شهرهای دنیا، …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

8 − سه =