یکشنبه 3 بهمن 1400
نمایشگاه مد استانبول

نمایشگاه مد «فشن کانکشن» در استانبول

نمایشگاه مد «فشن کانکشن» در استانبول

نمایشگاه مد پوشاک و لباس «فشن کانکشن استانبول/Istanbul Fashion Connection» در تاریخ 20 الی 22 بهمن ماه 1400 (11-9 فوریه 2022) در مرکز تجارت جهانی استانبول(Ifm) برگزار خواهد شد.

نمایشگاه پوشاک و مد در شهر استانبول ترکیه تحت عنوان « فشن کانکشن استانبول» و با هدف دستیابی به حجم صادرات 23 میلیارد دلاری در بین روزهای 9 الی 11 فوریه سال 2022 در مرکز نمایشگاه‌های بین‌المللی این شهر برگزار می‌شود.

این نمایشگاه به همت اتحادیه پوشاک و نساجی و اتاق تجارت استانبول و برای نخستین بار در سطح بین‌المللی برگزار خواهد شد.

مصطفی گل تپه رئیس این اتحادیه در جمع خبرنگاران با اشاره به نقش بخش تولید پوشاک در تقویت روند تولید کالا با ارزش بر افزوده بالا، افزایش اشتغال زایی، صادرات و درآمد ارزی، گفت:‌ بیش از 70 درصد صادرات کل کشور این زمینه توسط اعضای اتحادیه انجام می‌گیرد. ایجاد اختلال در زنجیره تولید و علاقه تامین کالا از سوی برند‌های معتبر از مناطق نزدیک در اثر آغاز همه‌گیری کرونا، اهمیت ترکیه را مضاعف کرده است.

وی ادامه داد:‌ با افزایش توجه نسبت به کشورمان برای نخستین بار پس از هفت سال جهش قابل ملاحظه‌ای در زمینه صادرات پیدا کردیم. در یازده ماه امسال به میزان 18.4 میلیارد دلار دست یافتیم. امسال نیز رکورد خود را که در سال 2014 به همین میزان رسانده بودیم، به سطح بیش از 20 میلیارد دلار خواهیم رساند.

گل تپه گفت:‌ با ادامه این روند افزایشی سال آینده هدف 23 میلیارد دلار را برنامه قرار دادیم. با رفع دستیابی به مواد خام و سرمایه‌گذاری‌های جدید این میزان را در میان مدت برای رسیدن به هدف 33 میلیارد دلار تلاش خواهیم کرد.

درباره‌ی سارا علیزاده

سارا علیزاده

همچنین ببینید

نمایشگاه تجهیزات شهربازی استانبول

نمایشگاه تجهیزات شهربازی استانبول

نمایشگاه تجهیزات شهربازی استانبول نهمین نمایشگاه بین المللی تجهیزات شهربازی استانبول (2022 ATRAX) از تاریخ …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *