6 محله معروف در بخش آسیایی استانبول

6 محله معروف در بخش آسیایی استانبول

بخش آسیایی استانبول که به سمت آناتولی شهر نیز معروف است به دو منطقه پایه تقسیم می شود: اوسکودار (Üsküdar) و کادیکوی (Kadıköy). مزیتی که اقامت در این بخش دارد، هزینه های به نسبت کمتر بخش اروپایی آن هستند و همچنین این موضوع که فرهنگ ترکیه‌ای ها در آن بیشتر نمایان است. اما خب برای رفتن به بسیاری از جاذبه های شهر شما نیاز دارید که از تنگه بسفر عبور کنید (راهنمای تردد بین دو بخش اروپایی و آسیایی). این را در نظر داشته باشید که عبور از تنگه بسفر توسط لنج و …، تجربه ای هیجان انگیز خواهد بود. اگر هم عاشق فوتبال هستید، استادیوم فنرباهچه و باشگاه های ورزشی در این بخش شهر واقع شده اند.

اوسکودار

در محله اوسکودار روش های حمل و نقل مرسوم در بخش آسیایی استفاده از اتوبوس های خطی می باشد. همین روش نیز، بخش آسیایی را به محله ای کمتر مدرن تبدیل کرده است البته خیابان هایی نظیر خیابان بغداد جزو نقاطی در این بخش است که فروشگاه های برندهای مختلف را خواهید دید. در شمالی ترین بخش های آسیایی، آنادولو کاواگی (Anadolu Kavagi) قرار گرفته که مخروبه های قلعه Genoese که بارها زیر نظر سلطان های عثمانی بازسازی شده، در آن واقع شده است.

از دیگر محله های استانبول در این بخش که یک بندر ماهیگیری به نام کانلیکا (Kanlica) است بیشتر برای ماست افسانه ای اش مشهور است؛ البته دوجاذبه معروف نیز در این محله وجود دارد:

مسجد اسکندر پاشا، ساخته شده توسط سینان در قرن شانزدهم که نام آن از روی حاکم بغداد گرفته شده است.
قهوه خانه اسماعیل آقا، که در حال حاضر ماست هایش بیشتر از قهوه ای است که در سال ۱۸۷۱ آن را معروف کرد.


روستای کانلیکا

مودا | Moda
محله مودا در بخش آسیایی، چند مورد از محله های استانبول را به شما معرفی کرده ایم اما از آنجایی که به نظر ما آنقدر که باید به این بخش بها داده نمی شود، می خواهیم شما را با یک محله دیگر معروف در بخش آسیایی آشنا کنیم. اگر حتی فقط به خاطر دیدن محله مودا می خواهید سوار قایق شوید و به استانبول آسیا بیایید، حتما ارزشش را خواهد داشت. حس فوق العاده محلی این بخش آنقدر جذاب است که شاید به سرتان بزند همین جا یک هتل رزرو کنید و اقامت داشته باشید. شما در اینجا رستوران، کافه و فروشگاه های زیادی را خواهید یافت که اکثر آن ها در خیابان مودا واقع شده اند. ساحل مودا نیز محل بسیار خوبی هم برای قدم زنی و هم برای این است که چم انداز فوق العاده از به بخش اروپایی داشته باشید.

محله مودا

چوکور کوما | Çukurcuma
محله چوکور کوما که بخشی از منطقه بزرگ بی اغلو است، محله آنتیک شهر است که می توانید اشیاء قدیمی و آنتیک زیادی را در آن پیدا کنید. از جمله مغازه های آنتیک فروشی معروف در اینجا اَ لا تورکا (A La Turca)، مدرن تریح (Modern Tarih) و اسلی گونشیرای (Asli Gunsiray) هستند. شما در این محله می توانید قدم بزنید و از جاذبه هایی که همیشه باز هستند، لذت ببرید. از جاذبه های دگر محله چوکور کوما در استانبول می توان به موزه بی گناهی (Museum of Innocence) اشاره کرد که موزه ادبیاتی است که توسط نویسنده برنده جایزه نوبل ترکی، اورهان پاموک ساخته شده است.

محله چوکور کوما استانبول

محله بالات | Balat
محله بالات، یکی دیگر از محله های استانبول است که در گذشته منطقه ارمنی و ارتدوکس نشین شهر بود و از خانه های رنگارنگ و کلیساهای زیاد، این قضیه نمایان است. اصلی ترین جاذبه های این محله شامل Fener Lycee، ساختاری قلعه مانند با آجرهای قرمز رنگ است که به کل شهر نما دارد و همچنین کلیسای سنت جورج است. شما همچنین مغازه های کوچک خیابانی در اینجا پیدا خواهید کرد؛ مثلا جوان هایی را خواهید دید که برای خود یک دکه قهوه فروشی، گالری و مغازه های اجناس قدیمی دارند. این مغازه ها را بیشتر در کنار خیابان هایی چون Yıldırım و Vodina خواهید یافت.

محله بالات

محله آرناووت کوی استانبول | Arnavutköy
محله آرناووت کوی که بیشتر برای زندگی شبانه اش شناخته شده است، یکی دیگر از محله های استانبول است که درست در کنار بسفر قرار دارد. آرناووت کوی به خاطر عمارت های عثمانی و همچنین رستوران هایی با غذای دریایی نیز معروف است. اگر به این محله بروید، جوان های محلی زیادی را می بینید که در کافه و رستوران ها جمع شده و به گفت و گو مشغول هستند. مثلا می توانید شب ها به خیابان Bebek Arnavutköy بروید و از شب زنده داری های معروف استانبول بهره ببرید. البته در طول روز این می توانید به Arnavutköy رفته و در میان خانه های لوکس و زیبایی که دارد، قدم بزنید.

آرناووت کوی استانبول

آسمالی مسکیت | Asmali Mescit
محله آسمالی مسکیت که در مرکز بی اغلو واقع شده و در انتهای خیابان استقلال وجود دارد، محبوبیت و معروفیت خود را در دهه ۱۹۲۰ پیدا کرد اما بعد از چند دهه، این محله از توجه مردم کنار گرفت. با این حال در حال حاضر این محله پر از ساختمان های رنگارنگ دوره رنسانس است که شما را با خود به حال و هوای متفاوتی از دیگر نقاط شهر خواهد برد. رستوران های پر شور، موسیقی زنده ای که از همه جا شنیده می شود همان چیزی است که شما را عاشق این محله خواهد کرد. با اینکه این محله را به خیابان استقلال و محله گالاتا نسبت می دهند اما می توان گفت که حس و حالی کاملا متفاوت دارد که به نظر ما آن را جزو «باید»های استانبول خود قرار دهید.

محله آسمالی مسکیت

درباره‌ی سارا علیزاده

همچنین ببینید

Hababam Sınıfı Müzesi

سفری نوستالژیک: همه چیز درباره موزه کلاس حابابام استانبول

سفری نوستالژیک: همه چیز درباره موزه کلاس حابابام استانبول موزه کلاس حابابام استانبول(Hababam Sınıfı Müzesi) …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پانزده − 13 =